Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eniten vituttaa se

Vierailija
10.08.2012 |

että ensi viikolla meidän auvoinen perhe-elämä taas saa väistyä, kun lapset aloittaa koulun.



Johan tätä onnea ja ja hyvää oloa onkin ollut jo 2,5 kk.



Esikoinen on tavallisella luokkalla, ei häiriköi, on sellaista luokan keskitasoa, esim enkussa kiitettävä, kuten historiassa..



Mutta kun opettaja on päättänyt (kerran tässä kesälläkin kyseli kuulumisia), että tämä lapsi ei voi hyvin, hän on masentunut. Koska ennen hän oli villimpi ja häiritsi tunteja. Nyt sitten kun hänelle kasvoi vuosi sitten järki päähän, ei niinkään enää häiritse... vaan keskittyy asiaan.



Kuraattori ja psykologi ovat myös tyrmänneet tämän masennus jutun. Ja ovat vanhempien kanssa samaa mieltä, että jannulla on ollut selkee kasvu ja on oppinut ymmärtämään hurjasti asioita yhdessä vuodessa.



Heppusen kanssa ei ole koko kesänä ollut mitään ongelmia ihana iloinen itsensä. Tosin koulusta ei saa puhua vasta kuin sunnuntaina ja hänen mietteistään.



Tiedän silloin se synkkyys taas pojan katseeseen tulee. Seuraavan kerran sitten syyslomalla saan taas poikani takaisin... :(



HUOM! häntä ei koulukiusata, se on niin monet kerra nyt käyty läpi. Ja hänellä on hyvin kavereita luokassa, 13 poikaa ja 7 on heistä läheistä muiden kanssa sellaista luokalla pärjätään ja tehdään juttusia.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän seitsemän