Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vihreiden Soininvaara: Euroa ei voi enää pelastaa

Vierailija
24.07.2012 |

Pankkiirit ja takuutukset ja vakuutukset tuhosivat Euron. Jos napanuora olisi katkaistu heti kun nähtiin kuinka kusessa vetelä-Euroopan maat olivat niin muut maat olisivat säilyneet ja JOS olisi pidetty sopimuksista kiinni eikä otettu kaikkia kreikkalaisia ja muita mukaan. Stubbhan oli ottamassa Turkkiakin mukaan, mikä mahtaa olla nyt ääni kellossa? On hienoa havaita, että vihreisiin on erehtynyt yksi täydellä aivokapasiteetilla varustettu ihminen.



http://www.talouselama.fi/uutiset/soininvaara+euroa+ei+voi+enaa+pelasta…

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
24.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hienoa, että Soininvaara tunnustaa Soinin olleen oikeassa jo 5 vuotta sitten. Ei ole häpeä olla oikeassa, paitsi Suomessa.

Vierailija
2/6 |
24.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paitsi Katainen ja Urpilainen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
24.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soininvaara älyllisesti epärehellinen



Jos uskoo että emualue hajoaa pitää kaikki energia suunnata tuon hajoamisen haittojen minimoimiseen ja Suomen eron suunnitteluun...



Nyt Soininvaara vain syyttää Soinia eikä suostu sanomaan mitään rakentavaa aiheesta...



Jos euroliitto kerran vihreiden analyysin mukaan tulee hajoamaan niin miksi vihreät ovat edelleen hallituksessa syytämässä rahaa piigseille? Eikö tuo ole aika kaksinaismoralistista ja pirun typerää?

Vierailija
4/6 |
24.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heille on ihan sama miten käy kunhan saa istua mukana hallituksessa.

Vierailija
5/6 |
24.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paitsi Katainen ja Urpilainen.


jos tietäis olisi Käteisen ja Urpolaisen taru jo loppu. Suomalaiset on vaan niin lammasmaisia tossukoit, että kun vähän pelotellaan vieläkin pahemmilla ongelmilla tulee vetelät housuun.

Vierailija
6/6 |
24.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oli kiinnostavaa lukea, että EU:n mallimaa Suomi on pian yksin AAA-luokituksessa. Pitääkö nyt hurrata kun Eurooppa luottaa siihen, että Suomi hoitaa, eikä sen niin väliä vaikka eteläinen Eurooppa olisi kuinka holtittomasti hoitanut verotuksensa ja valvontansa.

Eurosta eroaminen ei olisi viimeisimmän kv-asiantuntijan mukaan Suomelle ongelma, jos euro jatkaisi olemassaoloaan Suomen eroamisen jälkeen.

Lienee sitten asia erikseen, millaisia poliittisia kostotoimia niskuroijalle keksittäisiin. Tosin kaikenlaisia syynäyksiä on jo sadellut ennen kriisiäkin.

Mutta eiköhän olla kilttejä. Myydään malmivarat, pohjavedet ja harvinainen puhdas asumaton luonto ulkomaille ja annetaan rahatkin perässä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kolme