Mies käski kysyä: saako nainen tanssia vieraan kikkelin painuessa reittä vasten?
Liittyen strippari ja lapdance keskusteluun, mies käski kysyä, että onko parisuhteessa reiden hinkkaaminen kalulla ookoo vaihtareiksi, jos mies saa käydä kaverin kanssa suunnitellulla Tallinnan reissulla, jossa mies menee strippiklubille ja ottaa lapdancen. Mitä silloin pitää tehdä jos tanssiparilla seisoo noin niinkun muutenkin?! Jos kyseessä on joku ventovieras tanssittaja? Mitä sinä teet silloin?
Minusta kaikenlainen vaatteet päälläkin hinkkaaminen on loukkaavaa. Miehestä ainoastaan mun reiden hinkkaaminen on huono juttu, mutta hän saa käydä kesällä siskonpojan kanssa ottamassa lapdancet...
Kommentit (11)
Eli jos mies saa ottaa sylitanssin, niin saako vaimo korvaukseksi antaa vieraan tanssittajan painaa erektion reiteensä? Saa tietysti, jos se miellyttää vaimoa. Minun mielestäni se olisi epämiellyttävää, oli mieheni stripparin kanssa tekemisissä tai ei. Onneksi ei halua olla, niin ei tarvi tällaisista neuvotella.
Siis jos ymmärsin oikein..
Tarkoitatko että jos mies menee ketselemaan alastomia naisia ja ottaa sylitanssin niin joku mies saisi tanssiessaan (vaatteet päällä) painaa kalunsa sinua vasten.
Ei se riitä vaihtariksi. Siltä sinun tanssikaveriltasi myös vaatteet pois niin alkaa jo ehkä kelvata. Ja voisi myös antaa sinule sen sylitanssin.
Ja onko miehesi tosiaan niin mulkku, että on sitä mieltä että hän saa mennä stippiklubille ja ottaa sylitanssin ja sinä et saisi edes tanssia muiden miesten kanssa???
Pitääkö hän sinua muutenkin kynnysmattona?
Jos minun mieheni ehdottaisi tuollaista niin olisi aika pian entinen mies.
Mies ja nainen on parisuhteessa tasavertaiset ja saa tehdä vain yhdessä sovittuja asioita. Etenkin jos ne liittyy seksiin.
Ja noihin sinun muihiin vastauksiin.
Olen tanssinut useankin miehen kanssa ja reilusti yli puolella on seisonut tanssin aikana.
Jatkan vain tanssimista ihan normaalisti.
Ei se ole mikään iso juttu.
Eikä ne miehetkään sille mitään voi.
Jos kiihottuu niin kiihottuu.
Eli jos miehesi aikoo mennä strippibaariin niin vaadit kunnon vaihtarin!
Miehesi kyllä (anteeksi vaan!) vaikuttaa ihan kusipäältä kun tuollasta edes ehdottaa.
Ja luulen, että hän aikoo tehdä sen joka tapauksessa, vaikka et lupaa antaisikaan.
Silloin sinullakin on oikeus mennä tanssimaan muiden miesten kanssa, vaikka miehesi ei sitä hyväksyisikään.
Jos tällaine riippukikkeli tulisi hakemaan, niin tanssisin jos on hyvä biisi.
Yleensä niillä seisoo.
mikä on vialla jos haluaa tanssia näiden kikkeliniekkojen kanssa?
niin se on kyllä samantien ei kiitos.
Kerran näin tapahtuikin Tulisuudelmassa!!! ;) Joku nuorempi janttura kävi pyytämässä valssiin ja mähän lähdin ja sitten hetken päästä se seisokki painautui alavatsalla ja sitten vaan irti ja kiitos moikka.
Ei se kyllä enää tullut tanssittamaan. Kummajainen.
Päivän paras sana on kikkeliniekka! XD
Vastine sille, että mies ottaa strippiklubilla sylitanssin puolipukeiselta kaunottarelta on se, että nainen ottaa strippiklubilla sylitanssin puolipuikeiselta komistukselta.
"Reiden hinkkaaminen kalulla" on vähän epämääräinen homma. Joko siinä on kyse siitä, että nainen pokailee vierasta miestä ja sit päädytään molemminpuolisen viehtymyksen vallassa tanssimaan astetta intiimimmin niin, että seksuaalinen jännite on odotettavaa ja yhdessä luotua. Tämä on musta pahempi kuin strippariskenaario. Sama kuin jos mies pokailisi vierasta naista ja menisi sitten tanssilattialle lääppimään. Paljon lähempänä pettämistä kuin stripparivisiitti minusta - tässähän yritellään vierasta ja päädytään vielä vähän kähmimään.
Toinen vaihtoehto on mustasukkaisen miehen tulkinta siitä yleensä aika epämiellyttävästä tilanteesta, jossa nainen on baarissa/klubilla/tansseissa pitämässä hauskaa ja tanssii ihan siivosti vieraan miehen kanssa, jolla sit yllättäen alkaa seistä. Ja luolamiehen tulkinta on luonnollisesti se, että jos nainen menee nätisti pukeutuneena julkiseen paikkaan, jossa on miehiä, kaikki ei-toivotut, yllättävät ja asiattomatkin lähestymisyritykset ovat vain ja ainoastaan naisten vika. Vieras mies hinkkaamassa erektiotaan tanssivaan naiseen ei voi mitenkään olla miehen sosiaalisten taitojen puutetta tai sisäsyntyistä idiottiutta, vaan naisen käytöksen aiheuttama tilanne. Näkemykseen yhdistyy tietty yleensä myös se, että nainen metrin säteellä vieraasta miehestä = mies hinkkaa kalullaan naisen reittä. Tämä on lähempänä seksuaalista ahdistelua kuin mitään "vaihtaria" sylitanssin otosta.
Eli jos miehen pointti oli se, että vastineeksi siitä, että sinä käyt yökerhossa tai tansseissa hän voi mennä tallinnaan ottamaan sylitansseja kerro miehelle, että hän on kaikkitietävän av-raadin tuomiolla urpo.
arveluttavalta kyllä kuulostaa.
toki voihan sitä ihan perinteisiä humppiakin tanssiessa mies olla liki ja muuta sellasta...
mut et varsin tuohon tilaan lähdetään tieten tahtoen.:(((
eli vastaaan EI SAA !