Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Matkavarauksen muutoksista.

Vierailija
02.06.2012 |

Olemme varanneet matkan joulukuulle Kanrialta.

Meillä on samaan hotelliin 2 varausta. 2 perheen kokoonpanolla olemme menossa.

Nyt katosimme, että on talvisia tarjouksia finnmatkoilla.

Molemmilta jo olevilta varauksilta on varausmaksut maksettu.

Miten onnistuu vaihto jos kohde vaihtuu? Ja ottaisimme matkan yhdellä varauksella?

Mitä kuluja tulee?



Tiedän, että itse tein virheen siinä, että ajoissa varasimme.

Kommentit (1)

1/1 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei,



Kun matkan alkuun on vielä yli 28 vuorokautta aikaa, voitte muuttaa matkavaraustanne tarjousmatkaan maksamalla toimistokulut, eli 60 euroa per henkilö.



Lomalennoilla toteutettaviin matkavarauksiin sisältyy myös yksi kuluton muutosoikeus, eli mikäli matkan alkuun on yli 35 vuorokautta, saa matkavarausta (kohdetta/lähtöpäivää tms) muuttaa kerran kuluitta. Muutosoikeus koskee kuitenkin vain normaalihintaisia matkoja, eli tarjousmatkaan ei varausta saa ikävä kyllä muuttaa kuluitta.



Mikäli täsmälleen samanlainen matka (mm. lähtöpäivä, hotelli, huonetyyppi, henkilömäärä huomioidaan), minkä olette varanneet on nyt tarjouksessa, otattehan yhteyttä asiakaspalveluumme (puh 0303 60 500), niin asiakaspalvelumme päivittää varauksellenne tarjouksen mukaisen hinnan. Lisää Finnmatkojen hintatakuusta: http://www.finnmatkat.fi/Edut-ja-tarjoukset/Lomaedut/hintatakuu/



Ystävällisin terveisin,

Mimmi/Finnmatkat

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi yksi