Lue keskustelun säännöt.
Päiväkoti Viola Helsingin Hermanni/Vallila
25.05.2012 |
Hei, lapsemme sai juuri paikan päiväkoti Violasta. Onko kellään viime aikojen kokemuksia ko. paikasta?
Kommentit (2)
Näin viestin vasta nyt, mutta kiitos siitä. Päädyimme pitämään lapsen vielä vuoden ajan kotona, koska tulin raskaaksi. Kuulin juuri samanlaista palautetta toiselta taholta, joka vinkkasi tästä ensimmäisestä vastauksesta (jota hän ei siis kirjoittanut).
Mutta tämän ansiosta osaan sitten ensi vuonna vaatia jotain muuta paikkaa, ellei siellä tapahdu joku todella erityinen muutos.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
mutta minulla on kokemuksia. Henkilökunta on vaihtunut muutaman viime vuoden ajan jatkuvasti, lapset eivät edes tienneet minkä nimisiä ihmisiä siellä on töissä. En ole ollut tyytyväinen, ei siis mitään törkeän kamalaa ole tapahtunut, mutta siellä ei ole minkäänlaista yhteishenkeä, en ole ollut tyytyväinen henkilökuntaan (muutamaa poikkeusta lukuunottamatta), lapsia ei yritetä ryhmäyttää vaan 4-5-vuotiaiden annetaan rauhassa syrjiä ja pomottaa.