Kannattaako idiootti naapurille mennä sanomaan
kun kusettavat roturakkiaan meidän postilaatikolle ja pihaliittymän lumipenkoille vai antaako asian olla, kun rotupaskakasoja ei vielä ole ollut nähtävissä?
Kommentit (6)
rotukissan rotuomistajalle että jollei se pysy paskomassa omalla rotupihallaan niin meidän sekarotukoira alkaa päivystää takapihalla. Loppu kikkareet.
Iso piski liekaan portinpieleen niin pysyvät takuulla tien toisella puolella.
Väittäisin kyllä että ihan sanominen auttaa kun tarpeeksi kärkkäästi sanoo. Ethän sitä voi etukäteen tietää. Sen verran täytyy luopua juroudesta että vähän puhuu, ja jollei pysty puhumaan niin ei kai asiakaan voi oikeasti niin paljon vaivata. Kunhan kitiset lämpimiksesi.
Asia helpotti ennen kaikkea itseäni, olin niin kauan padonnut kiukkua sisälle, että sanominen helpotti. Itse asiassa koko asia ei ole edes vaivanut sen jälkeen enää, vaikka koiran jätöksiä aika ajoin pensasaidasta edelleen löytyy.
Asia helpotti ennen kaikkea itseäni, olin niin kauan padonnut kiukkua sisälle, että sanominen helpotti. Itse asiassa koko asia ei ole edes vaivanut sen jälkeen enää, vaikka koiran jätöksiä aika ajoin pensasaidasta edelleen löytyy.
Luulen, että koen asian juuri näin. Sanominen tuskin tulee auttamaan, onhan tuon perheen tavat jo kuuden vuoden aikana nähty. En vain jaksaisi itsestään selvää asiaa mennä ratkuttamaan, mutta pakko kai se on, että saa nukuttua yönsä paremmin.
Vituttakoon niitä vaihteeksi.
Ap
ikävä kyllä. Muuten olen sitä mieltä, että
EHDOTON EI LEMMIKKIELÄIMILLE!
Se lumikasa ei muuten ole teidän portinpielessä, vaan varmaankin noin metrin päässä teidän tontista, joten siihen saa rauhassa kuseksia. Postilaatikotkin taitaa oll ayleisellä alueella.
Miten koiran pissat korjataan talteen? Ei mitenkään, joten niistä ei voi valittaakaan. Kakkakasat on asia erikseen, mutta jos niitä ei näy, niin sitten ei ole valituksen syytä.
Kerää rotupaskat kivaan kasaan, kun paljastuvat lumen alta ja tee niistä naapurille kiva portinpieli