Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

2,5v päiväkotiin

Vierailija
06.01.2012 |

neljäksi tunniksi/ päivä. Itse olen työtön ja kotona. Mielipiteitä?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
06.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsi ei sitä hoitopaikkaa tarvitse.



Oletko masentunut? Umpilaiska? Itsekäs?



JOS tarvitset tuon ajan aktiiviseen työnhakuun, niin ehkä sitten. Tai jos sulla on masennusta tai muuta sairautta.

Vierailija
2/6 |
06.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi tehdä ihan hyvääkin. Miehen lapsi laitettiin päiväkotiin vasta 3,5-vuotiaana ja oli kyllä liian myöhään, niin seurallinen lapsi ja tylsistyi vain kotona ilman tasoistaan seuraa. Että ei se päiväkoti aina maailmanloppu ole.



2,5v on tietty eri asia kuin 3,5v, mutta kuitenkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
06.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kulejta lsta kerhoissa tms..

Vierailija
4/6 |
06.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi tehdä ihan hyvääkin. Miehen lapsi laitettiin päiväkotiin vasta 3,5-vuotiaana ja oli kyllä liian myöhään, niin seurallinen lapsi ja tylsistyi vain kotona ilman tasoistaan seuraa. Että ei se päiväkoti aina maailmanloppu ole. 2,5v on tietty eri asia kuin 3,5v, mutta kuitenkin.


..osa-aiksesti 3-vuotiaana. Kirjoitti keväällä erinomaisesti ja opiskelee nyt yliopistossa. Fiksu, toiset huomioon ottava nuori. Ei ehkä mennyt pialle, kun itse hoidettiin pitkään. Elimme niukasti, jotta sain olla kotona.

Vierailija
5/6 |
06.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

työllistymisestä ei tietoa, ehkä ensi viikolla tärppää tai sitten puolen vuoden päästä?



Tuttavia tai sukulaisia ei paikkakunnalla asu, eli lapsi on ollut mun mukana työhaastatteluissa ja työkkärikäynneillä ja ihan joka paikassa tähän asti.



Kunnassa ei ole mahdollista valita kuin 15pvä/vko tai sit puolipäivähoito. Ajattelin laittaa lapsen ma-to 4h/pvä päiväkotiin.



ap

Vierailija
6/6 |
06.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan kahdeksan