Remu vai Rukka a.w.s 3-vuotiaalle pojalle?
Luulin että viimetalvinen Reimatec olisi mahtunut viellä alkutalvesta; mutta pieneltä alkaa vaikuttaa... Citymarketissa on tarjouksessa Remu_haalari ja Rukka a.w.s. Kumman valitsisitte 3-vuotiaalle pojalle? Vastaako tuo Rukan haalari vedenpitävyydeltä Reimatec:ä? Tietääkö kukaan onko haalarit Citymarketissa tarjouksessa myös ensi kuussa?
Kommentit (3)
Omalle 4-v tytölleni tilasin Hobby Hallista Rukka A.W.S. -haalarin ja mitä se nyt on ehtinyt käytössä olla, niin olen ollut siihen aivan älyttömän tyytyväinen.
Tytöllä oli viime talvena Remu, joka oli myös ihana haalari ja tykkäsin siitä kovasti, mutta kului polvista ja pepusta talven aikana lähestulkoon puhki. Tuossa Rukassa on huomattavasti paremmat vahvikkeet (corduraa) ja vedenpitävyydeltään ovat Remun kanssa samaa luokkaa. Lisäksi Rukka-haalarin saa päiväkodissa laittaa kuivauskaappiin (kysyin valmistajalta). Siinä on hyvät heijastimet, on ohuehko mutta lämpöinen jne, mä voisin kehua sitä koko päivän =). Tyttö itsekin on tykännyt puvustaan ja sanoo että tuntuu mukavalta päällä.
Mä en tiennytkään, että Cittari myy tuota Rukkaa?! Jaksatko kertoa, millaisia värejä löytyi pojalle sekä tytölle? Paljonko haalarilla on siellä hintaa?
Ajattelin vain, että sitten joulun jälkeen kun alkaa alennusmyynnit, niin voisin meidän muksuille ensi talveksi Rukka-haalarit käydä ostamassa =).
Ois mukava jos joku viitsis selvittää mikä on edellä mainittujen haalarien erona. Ainaskin Jyväskylän Seppälän Cittarissa myydään Rukka a.w.s haalaria. Hinta taisi olla 89.90 ja tummansinisiä ja punaisia haalareita oli. Punaisissa on tummansiniset tai mustat lahkeen alaosat.
Nostan!