Millaiset farkkujen lahkeet on "riittävän in"?
Eli onko pillifarkkujen lisäksi/ohella kaupoissa juuri muuta myynnissä? Enkä tarkoita mitään mummomallistoa tai teinitarjontaa, vaan aikuiselle naiselle tarkoitettuja.
Ovatko tiukat, mutta lahkeesta levenevät boot cut -lahkeet ihan out? Ostin sellaiset kirppikseltä. Ovat erittäin hyvin istuvat housut, joten vaihtoehto on niiden katkaiseminen shorteiksi.
Hirvittää, jos ainoat vaihtoehdot kaupoissa ovat joko pillit tai sitten tosi 80-lukulaiset. Ne molemmat muodit kun on jo eletty, eikä niihin enää haluaisi palatakaan :-)
Kommentit (3)
on kammottavan näköistä kun moni ahtautuu lantiopilleihin, vaikka kroppa ei todellakaan ole niissä edukseen. Näyttää usein jopa siltä, että henkilön on vaikeata noissa housuissa olla, mutta niihin vain on itsensä ängettävä kun ovat trendikkäät. Huh!
Sitä paitsi ainakin tuolla Lontoossa näkyi niitä korkeavyötäröisiä yläosasta istuvia ja alaosasta väljemiä ns. 70-luvun farkkuja yhdistettyinä kiilakorkoisiin sandaaleihin. Muistan lapsuudestani Charlien enkeleiden aikoinaan pukeutuneen juuri niin:D
on kammottavan näköistä kun moni ahtautuu lantiopilleihin, vaikka kroppa ei todellakaan ole niissä edukseen. Näyttää usein jopa siltä, että henkilön on vaikeata noissa housuissa olla, mutta niihin vain on itsensä ängettävä kun ovat trendikkäät.
Onneksi minulla taitaa olla riittävästi itsekontrollia asian suhteen, enkä itseäni nolaa ;-)
on parhaat mitkä sopii just omalle kropalle parhaiten. Eli käytä vaan kirppikseltä ostamiasi jos ne näyttää hyvältä sun päällä.