Kysymys naisille peppuseksistä
Olemme puhuneet mieheni kanssa useasti peppupanoista ja muutamaan otteeseen yrittäneetkin onnistumatta. Nyt mieleeni on tullut vielä yksi kysymys, johon toivoisin vastauksia.
Jos olemme anaaliyhdynnässä paljaalla ja jatkamme sen jälkeen vielä normaalia yhdyntää, niin eikö se lisää tulehdusvaaraa kun peräsuolessa on kuitenkin erilainen bakteerikanta kuin emättimessä? Itse olen aika herkkä saamaan kaikenlaisia tulehduksia ja siksi tuo tulehdusvaara pelottaa. Onko kenellekään käynyt niin, että on saanut jotain tulehduksia emättimeen peppuseksin seurauksena?
Kommentit (21)
Juu, mulla on kans tullu tosi paha hiivatulehdus kerran, kun mies sujautti pepusta takas emättimeen. En suosittele, on vähän venäläistä rulettia. Kortsua kantsii käyttää, jos mies ei halua laueta lopussa takalistoon tai sitten pitää käydä välistä pesulla.
En kyllä suosittele suoraan anaalista pimppaan siirtymistä. Meillä jos anaaliin mennään, siellä myös pysytään. En ole itse siis ottanut edes tulehudsriskiä juuri siksi, että se tuntuu liian suurelta. Laittakaa vaikka anaalin ajaksi kondomi ja jatkakaa sitten ilman sitä takaisin ykköseen, jos ei muuten onnistu.
Kukaan henkisesti terve nainen ei anna pilata peräaukkoaan sillä, että mies saan sinne paskan sekaan jyystää.
Vaipat tulee pian tutuiksi anaaharrastajille.
Mies, joka haluaa paskareikää, on 100% varmuudella homo.
Röntgenlääkärinä näen päivittäin suolia joihin on lykitty penistä. Siis tämä on fakta, että sen näkee heti röntgenkuvasta. Ollaan hoitajien kanssa monesti hihitelty, että jaaha, tässä taasen on saatu peppuun ja reilusti.
Mistä sen muka näkee iso paska on reilusti paksumpi ja varmasti pidempi kuin normi kulli.
[quote author="Vierailija" time="02.09.2014 klo 19:59"]
Röntgenlääkärinä näen päivittäin suolia joihin on lykitty penistä. Siis tämä on fakta, että sen näkee heti röntgenkuvasta. Ollaan hoitajien kanssa monesti hihitelty, että jaaha, tässä taasen on saatu peppuun ja reilusti.
[/quote]
Miten te jaksatte hihitellä, jos noita kerran päivittäin näkyy?
[quote author="Vierailija" time="02.09.2014 klo 21:22"]
Miten te jaksatte hihitellä, jos noita kerran päivittäin näkyy?
[/quote]
Ei yleensä ole tarkoitus hihitellä, mutta sitten se aina jotenkin menee siihen, kun katseemme kohtaavat. On vain jotekin niin huvittavaa, kun potilas luulee, että emme tiedä koko asiasta mitään.
[quote author="Vierailija" time="02.09.2014 klo 21:08"]
Mistä sen muka näkee iso paska on reilusti paksumpi ja varmasti pidempi kuin normi kulli.
[/quote]
Kun katsotaan suolen kuvaa, niin suolessa näkyy peniksen muotoinen laajentuma alkupäässä. Terskan ja peniksen aiheuttama leventymä on aivan selvästi nähtävissä kuvassa.
Toi "röntgenlääkäri" ei ole oikea. Toinen lääkäri.
Näkyykö siellä myös ummetuksen aiheuttaman jättipaskan aiheuttamat keilapallon muotoiset laajentumat?
Ei tule mitään tulehduksia naiselle, kun jätetään miehet keskenään rassaamaan anuksia.
Luulisi olevan jokaiselle normaaliälyiselle selvää, että perseestä-pilluun dippaamisella saa ulostebakteereja vittuunsa.
Kyllähän se normaaliälyiselle selvää onkin mutta kun täällä on muitakin keskustelemassa.
Liikaa pöpöjä. Entä jos tekisitte niin että peppuun kumin kanssa ja sitten jos mieli tekee vaihtaa reikää, niin kiskasee sen spärdärin pois?
joo minunkin täytyy koputtaa puuta, mutta ei ole tulehdoksia tullut vaikka suht aktiivisesti harrastetaan ilman kumia kummankin reiän käyttöä....
Täälläkin pari, joilla peppuseksi ei onnistu. Liukkkarit mukana hommissa, mutta kun ei niin ei. Joskus vuosia sitten tätä harrastimme ilman mitään ongelmia. Nyt, kun taas kiinostais niin eipä onnistu. Oisko jollain jotain vinkkejä, koska tää rassaa aika lailla.
Alkuun oli ongelmia saada " juttu luistamaan" . Syitä oli varmasti useita, kuten se, että jännitin niin, ettei edes sormi mennyt sisälle. Pelkäsin sen olevan sottaista ja epämiellyttävää. Kun ajatus hautui tarpeeksi ja liukkaria otettiin mukaan reilusti niin hyvin toimii. ukko on aivan taivaassa, kun saa toteuttaa fantasiaansa. Minä en niin nauti, muttei se pahaltakaan tunnu.
Kun kerrankin pääsee panemaan rouvaa pyllyyn niin en siitä ihan heti ala reikää vaihtamaan.
Tietenkin lyhytmunaisilla miehillä on se ongelma että pili luiskahtaa joka vedolla ulos tiukasta pyllystä.
Ja sitä kun alkaa kiireessä työntämään takaisin niin voi luiskahtaa pilluun vahingossa.