Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Just, että lapsi on sitten TAAS kipeä, kun tulee

Vierailija
24.08.2010 |

isältään. Oli aamulla laittanut tytön kouluun, vaikka silmät oli turvonneet ja rähmivät. Tänään alkoi mun "viikko" ja mulla alkoi viikko sitten duuni. Huomenna iltavuoro onneksi, eli lapsi voi olla hetken kotona ennen kuin isäpuoli tulee kotiin. Ärsyttää vaan, kun tämä ei ole eka kerta kun lapsi on meille tullessaan jotenkin kipeä. Tänäänkin jouduin hakemaan koulusta aiemmin pois, oli jo kuumettakin. Mulla ei oikein ole varaa olla pois tässä vaiheessa töistä, mä hain saakeli 8 vuotta töitä ja nyt sain unelmatyöpaikan. Ihan kuin exä tekis tän tahallaan. Äh. Joku tunnistaa mut nyt, mutta ihan sama.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos isänsä laittaa puolikuntoisena kouluun ja sinä pääset viikkoa myöhemmin keräämään jälkitautihedelmiä, niin pyydä tosiaan opettajalta, että laittavat tytön herkemmin bumerangina takaisin kotiin, kun on kipeä! Kerro, että teillä on vuoroviikkosysteemi ja siksi tyttö saattaa eri viikkoina tulla kouluun kipeänäkin, eikä se ole hyvä.

Vierailija
2/4 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

että rähmivät ja turvonneet silmät eivät kyllä riittäisi minullekaan perusteeksi jättää lasta kotiin. Tai riippuu tietenkin; jos silmät lähes muurautuneet umpeen niin sitten ihan eri juttu.



Teetköhän nyt kärpäsestä härkäsen? Lapsethan sairastuvat - ihan ilman että tarkoitus on vain ärsyttää sinua?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

että rähmivät ja turvonneet silmät eivät kyllä riittäisi minullekaan perusteeksi jättää lasta kotiin. Tai riippuu tietenkin; jos silmät lähes muurautuneet umpeen niin sitten ihan eri juttu. Teetköhän nyt kärpäsestä härkäsen? Lapsethan sairastuvat - ihan ilman että tarkoitus on vain ärsyttää sinua?

Vierailija
4/4 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Huomenna iltavuoro onneksi, eli lapsi voi olla hetken kotona ennen kuin isäpuoli tulee kotiin."



Mihis sen lapsen sitten tarvii mennä kun isäpuoli tulee kotiin? Miks ei voi silloin olla kotona?