Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vinkki hyttysenpaukamiin

Vierailija
04.06.2010 |

Nyt on ollut tosi ärhäköitä hyttysiä ja niiden paukamia. Perinteinen keino on tietysti hyrdokortisoni, mutta tuntuu että se auttaa vain puoli päivää ja kutina palaa. Nyt kokeilin otsonoitua oliiviöljyä ja on kyllä ihmeaine. Vie kutinan, mutta samalla parantaa koko paukaman, eli kun kerran rasvaa, niin ongelma on hoidettu kokonaan, ei tarvitse lisäillä enää tosita kertaa kuten hydrokortisonin kanssa. En laittaisi tuotakaan silti aivan pienille lapsille, kuten en hydrokortisoniakaan, enkä lähelle silmiä.



Uskomattoman monikäyttöinen aina, auttaa haavoihin, kovettumiin, pieniin ihon tulehduksiin ja on tosi edullista. Ainoa miinus etten pidä hajusta.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja miksi ei vauvoille, kun on oliiviöljyä?

Vierailija
2/4 |
04.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä sitä saa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Googlatkaa otsoniterapia, siellä on öljystä sekä laajemminkin otsonihoidoista, mutta niistä muista hoidoista en sitten tiedä enempiä enkä osaa olla kannalla tai vastaan. Ihan vain tuota öljyä olen ihojuttuihin kokeillut ja todennut älyttömän hyväksi.

Vierailija
4/4 |
04.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä kyllä ymmärtääkseni saa myös mietona ja se voisi olla vauvoillekin kai sopivaa. Kannattaa kysyä joltain asiantuntijalta jos vauvalle aikoo laittaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kuusi