Brio Ponyt ja seisomalauta?? Kokemuksia, kiitos!
Moikka,
tekisi mieli heivata raskaat yhdistelmät vihdoin pois ja vaihtaa ne Brio Ponyihin tai muihin kestäviin ja kulkeviin rattaisiin.
Mutta saakos niihin seisomalautaa eli
a)pystyykö lapsi seisomaan siinä ja
b) pystyykö (pieni) aikuinen työntämään niitä?
Kiitos!
Kommentit (6)
Toimi meillä. Työntöaisa yläasentoon niin lapsi mahtuu laudalle parhaiten. Jos haluaa kunnolla kävellä rattaiden ja laudan kanssa, aikuinen joutuu astumaan vähän sivuun, mutta näin oli meillä myös yhdistelmissä.
ei mikään työntönautinto. Meillä nuo ovat matkarattaina. Ja ei niihin kyllä seisomalaudalle kovin iso lapsi mahdu.
n. 12 v vanhat, ja niissä on jo useampi lapsi kulkenut seisomalaudalla. Eihän sitä lapsi enää isona kyydissä olenkaan, meillä ainakin mahduttu ihan hyvin. Ainoa ongelma tosiaan se, että askelväli jää tosi lyhyeksi, täytyy kävellä sivussa tai kumarassa peppu takana - ja mä olen 174 cm pitkä.
oikeastaan aika lupaavilta kuulosti vastaukset, arvatahan sen saattaa ettei se mikään työntönautinto ole, mutta kunhan nyt edes tarvittaessa jotenkin kulkee...pistän nyt vakavasti harkintaan tällaiset rattaat.
meillä esikoinen 3 v ja melko pieni, painaa 12,5kg ja varmaan hätätapauksessa menisivät lyhyen matkaa pikkuveljen kanssa sylikkäinkin ;).
Muakin kiinnostaa!