Auttakaa ylihuolehtivaa (?) mammaa mäessä!
Jouduin käyttämään klooria tahranpoistoon ja osa meni mun kädelle. No tietenkin pesin kädet sen jälkeen. Noin vartin päästä jouduin kaivamaan vauvan suusta roskan ja sitten tajusin sen käteni jolla kaivoin haisevan edelleen kloorille. Voikohan olla et muksu sai mun myrkkykäsistä jotain mömmöjä suuhunsa? :o
Kommentit (5)
Saattaa vähän poltella. Mut toisaalta voi olla mun mielikuvitusta. Ei ainakaan pahasti polttele, mut ehkä vähän? Hmmm. Vaikea sanoa kun olen sellainen että jos kuulen sanan täi alkaa päätäni kutittaan jne.
niin ei mitään hätää. :) Jos sun kädessä ois oikeasti sitä kloriittia niin sun ei tarvitsis miettiä että polttaako vai ei, sen verran tujua tavaraa. Joten huoli pois!
Mun pitäisi vissiin hankkia rauhoittavia kun oon tälläinen hössöttäjä. Mut rakastan tätä palstaa, täältä saa aina vastauksen kaikkeen mitä ei kehtaisi muuten kysyä. :) Kiitos sulle.
haluat vaan että sun pikkuinen on turvassa.:)
ja makustele miltä se maistuu ja polttaako limakalvoja. Jos mitään vaikutusta ei tule, niin ei silloin lapsikaan ole millekään altistunut, koska teidän limakalvot on ihan yhtä herkät.