Jumaliste!
Mies täyttää alkukesästä 40v ja oli tarkoitus pitää isot juhlat. Mutta nyt sit on sukulaistytön rippijuhlat just samana viikonloppuna! Siis noi miehen synttärit nyt on olleet tiedossa jo 40 vuotta, miks siihen piti jotkut surkeet rippijuhlat tunkea samaan aikaan?? Rippilapsen vanhemmat tuskin nyt sit pääsee juhliin ja mekin sit mentäis heille sunnuntaina kankkusessa remujuhlien jälkeen??
Kommentit (7)
Tuskin hekään ovat erikseen valinneet rippipäiväksi juuri tuon viikonlopun. Se vain tulee tietyn leirin jälkeen jonain päivänä ja harvemmin sitä leiriä valitessa ajattelee, että jollain sukulaismiehellä synttärit just silloin.
Onko kauheaa, jos rippilapsen perhe jää pois? Tuskin. Ja menette rippijuhliin vasta iltapäivällä, kaikki ymmärtävät, ettette klo 10 ole kirkossa jos teillä on isot juhlat ollut.
Anteeksi, mutta asiasi on niin lapsellinen, että taidat olla paljon miestäsi nuorempi.
klo 14 selviä rippijuhliin, vai onko ne kovin kaukana? Eihän kirkkoon ole pakko mennä.
typeryyksissään tajunnut tarkistaa miehesi syntymäpäivän ajankohtaa ja on päättänyt pitää konfirmaation juuri silloin. Tee se tänään!
siis hitto mikä pimu, just tollasii noi teinit on, ne viis veisaa meidän keski-ikästen synttäreistä!! helvetti!
Onhan lasten ja nuorten juhlat (etenkin se ainoa rippijuhla) nyt tärkeämpi kuin aikuisen miehen synttärijuhlat, joissa vedetään pää täyteen!
sukulainen kehtaakin mennä sellaselle riparille, et konfis just sinä viikonloppuna. Kyllä nykyään ihmiset on niin ajattelemattomia. Mielummin menis sellaselle riparille, mis ei oo kavereit, ku konfis on sit vaa eri viikonloppuna!
typeryyksissään tajunnut tarkistaa miehesi syntymäpäivän ajankohtaa ja on päättänyt pitää konfirmaation juuri silloin. Tee se tänään!