pelkään tulevani hulluksi
näen välillä pelottavia pahoja hahmoja varjoissa, en päivällä mutta esim. väsyneenä nukkumaan mennessä.
tiedostan kyllä että ne lienevät mielikuvituksen tuotetta.
muutama päivä sitten näin kuolevani unessa. yleensä tälläinen uni katkeaa juuri ennen kuolemista, mutta minä taisin uneksia läpi kuoleman.
olenko tulossa hulluksi? mitä tarkoittaa joutua psykoosiin?
Kommentit (5)
Oletko pahassa univelassa? Sinun pitää saada nukkua nyt ensin kunnolla, sitten arvioida tilannetta uudelleen, ja mahdollisesti haettava apua.
Älä usko näitä juttuja enkeleistä ja muista.
mutta vähän ristiriitaista.
kuolemasta uneksiminen voi tarkoittaa jonkin loppumista, ja ehkä uuden alkamista. se voi olla hyvääkin.
sen sijaan hukkumisesta uneksiminen (kuten kuolemani näin) tarkoittaisi jotain pahaa tai kuolemista.
ap
joskoet että elämässäsi on tilanne joka tukehduttaa/ahdistaa sinua, uni yrittää selvittää sinulle että on aika tehdä muutos
enkelisi joka yrittää varjella sinua ja saada huomaamaan elämäsi hyvät asiat. Käännäppäs asioden toinen puoli esiin. Ei kaikki ole pahaa.