Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Syödäänkö teillä?

Vierailija
04.02.2010 |

Syödäänkö teilläkin latviassa valmistettua laskiaispullaa... Huomasin että vaasan pullat valmistetaankin siellä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaasan leivät ja pullat olekin ulkomailta peräisin...niinkuin moni muukin, kun lukee vähän niitä paketteja ni huomaa ettei suuurin osa oo suomalaisia!

Vierailija
2/4 |
04.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ainakin ku pakkausta lukee ni iso liuta paikkuntia, mutta pullat onki sitten latviasta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

syökööt muut ne matopullat

Vierailija
4/4 |
04.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enpä usko että syödään. Mutta enpä tiedä, että onko se Fasun kotimainen ties miten monta E-kirjainta sisältävä mitenkään sit ylevämpi.



Mutta eittämättä vähän hullu olo tuli, kun halusin ostaa pekonia ja kaupan hyllyltä ei löytynyt kuin puolalaista pekonia. Onko ne possut pakko lennättää Suomeen asti? Kiva olisi kotimaista suosia, mutta vaikeaa on, kun esim. HK:n pekonikin on puolalaista.



Mä tutkin noita selosteita sen verran paljon (lähinnä kyllä E-kirjaimia), että yleensä huomaan, että mistä on kotoisin, mitä sisältää ja onko joku luomua tai reilua kauppaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä neljä