Lue keskustelun säännöt.
Kuomat vaihtuivat Keravan Hoplopissa
26.01.2010 |
...sunnuntaina. Tyttö oli isänsä kanssa ja lähtivät 25 numeron mustissa kuomissa, joissa meidän sukunimi pesulapussa. Kotiin palasivat 27 kuomien kanssa, ei nimeä.
Jos siis sinun lapsesi varpaita ahdistaa, niin laita viestiä. Hoploppiinkin ilmoitin eilen, mutta sieltä ei ole kuulunut mitään.
Kommentit (3)
Vai oliko nuo enää jäljellä? Ja teidän kengät hävinneet ensin?
Hop lopeissa ym lukolliset kaapit käytössä aina.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Lahden hoplopissa, puin lapselle kengät, mustat kuomat, mutta onneksi huomasin että olivat isommat kuin omat. Joku oli heittänyt omansa penkkien eteen maahan, eivät olleet naulakossa joten sekaantuivat.
...miten päin meni. Mutta siis eivät käyttäneet kaappia, vaan kengät oli takkien alla naulakossa. No, meillä on varakengät, mutta harmittaa sen puolesta, jolla nyt on liian pienet kengät. Pakkohan se on huomata, kun kuitenkin kaksi numeroa on aika paljon.