Onko sinussa jokin pimeä puoli
esim. asia josta tulet onnelliseksi josta ns. normaalin ihmisen ei kuuluisi tulla onnelliseksi tms...?
Kommentit (16)
Olen vakuuttunut, että minulla on ihmiseksi lähes yliluonnollinen hajuaisti.
Humalasta, naisen ajattelusta ja miehillä pelaamisesta.
esim. vuonna -92 kuollut Anna-mummo seuraa elämääni, ja on siinä, kun tarvitsen häntä.
Olen nähnyt ufon kaksi kertaa, oli se sitten fyysinen alus, tai henkinen visio, en tiedä.
YMS
välillä esim. metrossa, että miltähän näyttäisi, jos kaikilta ihmisiltä posahtaisi aivot pellolle. Tai jos junaan tulisi joku murhanhimoinen vandaali. Ylipäätään mietin usein erilaisia tapoja, miten ihmiset voivat kuolla. En kuitenkaan suunnittele itse toteuttavani mitään tällaista..
esim. kun eräs läheiseni kuoli, tarkastelin koko prosessia, reaktioitani ja muiden reaktioita lähestulkoon tieteellisellä mentaliteetilla. Olen joskus miettinyt, surinko kuolemaa "tarpeeksi", kun kerran kykenin tällaiseen analyysiin. Kykenenkö edes sellaiseen suruun, jota muut ihmiset näkyvät tuntevan?
Olen kyllä ihan terve, tunteva ihminen, mutta pystyn pitämään järjen täysin erossa tunteistani.
AINA, kun näen lentokoneen, mietin, jos se vaikka putoaisi. Näen mielessäni koko sen karmean onnettomuuspaikan koneen käryävine osineen, kaaoksen, paniikin, palomiehet etsimässä turhaan eloonjääeeitä, jne... : o Aika pimeetä. Samoin vaikka junassa matkustaessani mietin junaonnettomuutta kaikkine yksityiskohtineen.
välillä esim. metrossa, että miltähän näyttäisi, jos kaikilta ihmisiltä posahtaisi aivot pellolle. Tai jos junaan tulisi joku murhanhimoinen vandaali. Ylipäätään mietin usein erilaisia tapoja, miten ihmiset voivat kuolla. En kuitenkaan suunnittele itse toteuttavani mitään tällaista..
se tuli esiin nuorena humalassa... olen väkivaltainen, aggressiivinen, vittuileva. Kaikille ei käy näin. :(
Ihan selvinkin päin olen melko epäempaattinen ihminen enkä jaksa jäädä kaikkia kaverien kissojen kuolemia suremaan.
Siitä tulee mieleen koti ja lapsuus. :)
esim. vuonna -92 kuollut Anna-mummo seuraa elämääni, ja on siinä, kun tarvitsen häntä. Olen nähnyt ufon kaksi kertaa, oli se sitten fyysinen alus, tai henkinen visio, en tiedä. YMS
ITSELLÄ SAMOJA KOKEMUKSIA
MINUSTA NE EI KYLLÄ "YLILUONNOLLISIA" VAAN IHAN LUONNOLLISIA JUTTUJA
Osana pelotella ihmisiä telepaattisesti ja tämän ansiosta menee aika lujaa ;). Näen joskus enneunia ja olen välttänyt vakavan onnettomuuden tämän takia.
mietin kammottavuuksia. Erilaisia tapoja murhata ihmisiä jäämättä kiinni, tai tapoja kiduttaa ihmisiä. Koskaan en näitä toteuttaisi mutta on hauska pohtia mielikuvituksellisia keinoja ihmisten tappamiseen :O
koko ajan vieraisiin ihmisiin, vaikka olen onnellisesti aviossa. Siis ihan oikeasti pari kertaa vuodessa on semmoinen tunnelinko päällä että huh. Rakastuilen sekä miehiin että naisiin. Kerran oon ajautunut suhteeseen, mutta sen jälkeen oon onnistunut selviämään itsekseni - ennen seuraavaa kohdetta.
Todella sietämätöntä mutta samalla ihanaa.
Osana pelotella ihmisiä telepaattisesti ja tämän ansiosta menee aika lujaa ;). Näen joskus enneunia ja olen välttänyt vakavan onnettomuuden tämän takia.
itsekin näen enneunia, mutta ei niitä estää voi!
en tiedä miksi ne ilmoitetaan joillekin. ei niitä usko todeksi ennen kuin on myöhäistä
Nam!