Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Laihduttaminen on raskasta

Vierailija
10.03.2026 |

Olen laihduttanut 5 kiloa neljän kuukauden aikana. 70 kg-> 65 kg. Nyt olen tavoitteessa (BMI normaalipaino, kaikki vaatekaapin vaatteet mahtuu hyvin päälle). 

 

Kalorien laskeminen on jäänyt päälle. Sekä vähän tyhjä olo, monen kuukauden homma, eikä mitään mullistavaa lopputulemaa. Aion jatkaa kalorien laskemista ja tuttuja kaavoja. Mutta jos jonnekin huippukuntoon haluaisin, niin menee siihen vielä ainakin toiset 4 kk.

 

Laihtuminen tehty pääosin kalorivajeella ja allekirjoitan täysin sen että se on tehokkain tapa laihtua. Keskityin 100% ruokavalioon ja pidin yllä normaalia arkiaktiivisuutta ja kuntosalilla varmistin että lihasvoima pysyy yllä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun syö vähemmän mitä kuluttaa laihtuminen taattu, ei se kummoisenpaa ole.

Vierailija
2/5 |
17.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisää vettä päivääsi, pidä 3 kasvispäivää viikossa - itse laihdutin n. 60kg alle vuoteen. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
17.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kun syö vähemmän mitä kuluttaa laihtuminen taattu, ei se kummoisenpaa ole.

Täytyy siinä energia ottaa huomioon, mikäli käy kuntosalilla ja liikkuu aktiivisesti. Jo proteiinien saantia tulee lisätä.

Vierailija
4/5 |
17.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laihduin kun jätin monenlaista ruokaa ostamatta kuten pizzat ja sipsit. Söin enemmän vihaneksi ja hedelmiä. Lihankin jätin ja jauhelihan. Rasvaisia ruokia syön vähemmän

Vierailija
5/5 |
24.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en laskenut mitään, kun laihdutin 18 kg alle puoleen vuoteen. Ihan omalla järjellä katsoin syömisiäni ja liikuin. Lopulta äärimmäisen helppoa. Herkkupäiviä pidin joka viikko, enkä nähnyt nälkää kertaakaan. Ei mitään dieettejä, vaan ihan normaalien suositusten mukaansyömistä ja annoskoot maltillisia. Ihminen pärjää yllättävän vähällä safkalla, vaikka liikkuisikin aktiivisesti. Jos hommasta tekee tiedettä ja liian hankalaa, ei se pidemmän päälle onnistu.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän yksi