Hitto tota Trumpin puhetta, kääntää kaiken aiemmin sanomansa ylösalaisin. :O
Kiittelee Hillarya hyvästä työstä, ollaan paljon velkaa hänelle. Sanoo että tässä ollaan nyt kaikki yhdessä, olen kaikkien presidentti. Että tullaan toimeen kaikkien maiden kanssa ihan hyvätahtoisesti (siis kaikkienjotkahaluaaollameidänpuolellamme). Nyt paikataan haavat ja ollaan yksi yhteinen kansakunta.
No eihän se nyt helvetti ihan noin helposti mene, kun on ensin lietsonut vihaa ja railoja ja suututtanut puolet maailman maista. Tsiisus.
Kommentit (120)
Ja kuka nyt tästä yllättyi. Äänet on jo saatu. ;)
Pelottavinta hänessä; yhtenä päivänä puhuu yhtä, toisena toista. Täysin ennalta-arvaamaton, impulsiiviensa johtamana toimiva.
Ajattele sitä urheilusuorituksena. Hyvin pelasi ja nyt kiittää vastustajaa suorituksesta.
Suututtanut puolet maailman maista? Ihan vähän liioittelun makua nyt ilmassa :)
No sellasta se on. Toivottavasti rauhottuu ja edes jokseenkin järkevöityy.
Äänestäjät pettyneinä suu auki että eikö me nyt saadakaan piestä niitä latinoja...
Ite ihmettelin tässä samaa. Oikein että olen kaikkien presidenttinä ja ollaan sovussa yhdessä jne.
Mielenkiintoista.
No se tajus että hänen voittona merkitsi samalla hänen omaisuutensa arvon jyrkkää laskua (osakekurssien syöksy)...
Mitä, eikö tuu aitaa Meksikon rajalle? Minua on petetty!
Vierailija kirjoitti:
No se tajus että hänen voittona merkitsi samalla hänen omaisuutensa arvon jyrkkää laskua (osakekurssien syöksy)...
Miten joku voi olla noin pihalla?
Aloitti rauhallisesti ja maailmaa syleilevästi.
Sitten jumittui tyylilleen uskollisena toistamaan sanaa great.
Kaikki, jotka ovat saaneet olla hänen kanssaan tekemisessä ovat great.
Trumpin poika haukotteli siinä sivussa. Sillä oli suuria vaikeuksia pysytellä hereillä.
Rupeaako kohta sitä äänestäneet kyselemään, että voitaisko äänestää uudestaan?
Vierailija kirjoitti:
No se tajus että hänen voittona merkitsi samalla hänen omaisuutensa arvon jyrkkää laskua (osakekurssien syöksy)...
Trump on menettänyt miljardeja koko kampanjansa ajan. Ihmiset ovat äänestäneet hänen hankkeissaan jaloillaan.
Voin kertoa, että rahoitusalalla on nyt kuitenkin hätä kädessä. Olihan tätä varten varauduttu, mutta ei se hyvä uutinen ollut. Kyllä ne kurssit rauhoittuvat, mutta sillä välin pitää saada tehtyä mahdollisimman paljon rahaa kurssien laskusta. Nyt nähdään kenen short selling onnistuu ja kenen ei.
Voi pyhä yksinkertaisuus.. peli on PELIÄ ja siitä tuossa sirkuksessa on kyse. Vai luuliko joku oikeasti, että pistäisi Clintoni linnaan tms? Kai te ne muurijututkin nielitte.
Kunnon takinkääntäjä populisti.😠
Hetkinen - ettekö te oikeasti ymmärrä vai haluatteko vain olla hauskoja?
Trump voitti. Nyt hänen tärkein tehtävänsä on pitää huolta siitä, että seuraavat 4 vuotta koko kansa eikä vain hänen omat äänestäjänsä, on hänen takanaan. Että maan sisällä säilyy sopu, että jokainen voi nähdä jotain hyvää tilanteessa. Mitä ihmeen järkeä olisi nyt ryhtyä lietsomaan vihaa Clintonin kannattajien kanssa ja ajaa maata sisäiseen sekasortoon?
Vaalikampanja oli vaalikampanja. Vasta sen jälkeen alkaa todellinen työ. Vaalipuheistaan huolimatta Trumpin on nyt luotava yhtenäinen toimintasuunnitelma, jolla on mahdollisimman monen kannatus. Kaikkiin sotiin ei kannata osallistua, voimat eivät riitä eli nyt Trumpin on valittava, mitkä asiat hän pitää ehdottoman tärkeinä ja mitkä kannattaa vaieta.
Säälittää tyhmät äänestäjät jotka nyt tajuaa ettei ne luvatut asiat toteudukaan.
No, ei se mun presidenttini ole.
Onhan se hianoo että keisarilla on uudet (v)aatteet.
Am I fired?
No näinhän se alkaa se sanojen syöminen.