Queenia kuuntelevat:
Siis laulaako Freddy itse biisin Show must go on? Freddyhän oli siinä vaiheessa jo hyvin sairas ja kuolikin saman vuonna.
Kommentit (5)
Muistan kun kuulin ensimmäisen kerran Queenin Show m0ust go on- biisin, ja minulle tuli jotenkin ihan outo olo.
Freddie lauloi jotenkin niin että tuntui sielun pohjassa asti. En siis silloin vielä tiennyt että hän oli kuolemansairas.
Myös koko Freddien viimeiseksi jäänyt levy Innuendo oli louistava, vaikka oli musiikillisesti ihan erilaista kuin Queenin aikaisempi tuotanto.
Freddie Mercuryn joutsenlaulu.
T. Queen- fani vuodesta 1982
Eli tulee sellainen leijuva, epätodellinen olo.
Luulen, että se johtuu siitä ettei käsityskykyni riitä edelleenkään ymmärtämään sitä millainen lahjakkuus ja suuruus Freddie oli. Millainen persoona, tunteella elävä herkkä ja hyvä ihminen.
Pitkälti väärinymmärretty ja kiusattu, lapsesta alkaen.
jotka kykenivät laulamaan Freddien skaaloilla, uskomaton ääniala ja ääni.
Olisi edelleen tähti jos eläisi, parani vain iän myötä.
sananmukaisesti viimeisillä voimillaan. Jossain dokkarissa sanottiin että jaksoi tehdä hommia studiossa pari tuntia päivässä.