Minkä laulun tekstin osaat ulkoa?
Minä osaan vain ajetaan tandemilla. Lyhyt teksti ja helppo tekstinä;)
Kommentit (18)
Children Of Bodom: Angeles don't kill
Vierailija kirjoitti:
Children Of Bodom: Angeles don't kill
Children Of Bodom: Angels don't kill. Prkln samsung näppäimmistö😅
Melkein kaikkien laulujen, joita olen kuunnellut tai laulanut useamman kerran. Varmaan siis satojen laulujen sanat.
Varmaan satojen, varsinkin iskelmää, lastenlauluja, joululauluja, virsiä. Ne jotenkin tarttuu mun muistiin. Lapsesta saakka kuunnellut kotimaista iskelmää ja aina laulanut omillekin lapsille
"Kun Suomi putos puusta" käy hyvin nykyisistä päättäjistä.
Inxs:
Don't ask me
What you know is true
Don't have to tell you
I love your precious heart
I
I was standing
You were there
Two worlds collided
And they could never tear us apart.
Jne
Onhan noita tarttunut lapsuudesta asti. Kuorovuosien tiimoilta löytyy aika läjä ulkoa opittuja.
Kontran Kupruileva elefantti, System of Downin BYOB ja muitakin Soadin biisejä ja lapsuudesta tosi paljon iskelmiä ja tietysti lastenlauluja
Nyt jos pitäisi alkaa alusta laulamaan, niin en tiedä. Mutta kun raita lähtee pyörimään, sanat osaan varmaan satoihin kappaleisiin. Karaokessa tosin huomaa, että mukana laulaminen ja aktiivinen muistaminen ilman sitä taustanauhaa ovat aika eri asia.
Nyt osaisin varmaan sanat O A O A E:hen.
Useiden satojen laulujen sanat, mukaan lukien suomalaisia ja englanninkielisiä hittejä, iskelmiä, kansanlauluja, lastenlauluja, virsiä, joululauluja, onnittelulauluja, juomalauluja, laululeikkejä jne. EIKÖ KAIKKI MUKA OSAA??
Tarzanin kalsarit ja Napoleonin mopo.