Haluisin lemmikin kun ei ole miestä.
Mut allergia on. Ei siis tule lemmikkiä.
Miksi mut on tuomittu yksinäiseksi? Tyynyä vaan pitää halia ☹️
Kommentit (5)
Mä voin tulla halaamaan jos et ole vielä kovin vanha
Omaan lemmikkiin siedättyy, niin käynyt itselläkin. Toki on kissa- ja koirarotuja jotka sopii allergisille - tai sitten ei. Mutta itse tiedän monia ketkä pystyy pitämään joitain tiettyjä koirarotuja. Toki ei pidä ostaa kokeiluun mitään vaan vierailla näiden ns."allergiavapaiden" rotuejn talouksissa tai lainata joltain hoitokoiraksi tälläistä. Villakoirat, bichon frise, lagotto, espanjanvesikoira ja monet karkeakarvaiset koirat sopivat allergikoille. Myös yorkin tyyppiset koirat voi sopia. Kissoissa rexit ja sfinxit sopii itselle parhaiten, toki normikarvaisiin olen myös siedättynyt. Kannattaa pitää tämä mielessä. Toki on sitten kilpikonnat ym matelijat mutta ne vaan katselulemmikiksi.
Vierailija kirjoitti:
Oon mä kyl jo aika vanhakin ☹️
Kuinka vanha? '
eri
Oikein. Aloitetaan Fatim Diarreen jutusta. Ääretöntä halveksuntaa ja pahantahtoisuutta maaseudulla asuvia suomalaisia kohtaan.
""Jos haluaa asua metsässä niin ole hyvä, mutta ihan turha odottaa samaa palvelutasoa ja metsässä on anketa, ainoa syy sinne on insesti ja se että kukaan ei kuule kun vaimo huutaa apua."
Tuollaista käärmettä suomalaiset elättää povellaan.