Rehellisesti: Onko Mielen astiapesukoneen aterinteline kätevä?
Jotenkin tuntuu että niitä likaisia haarukoita ym. joutuisi siihen oikein asettelemaan kun tavalliseen koriin ne voi vain " heittää" .
Vaikuttaa epäkäytännölliseltä systeemiltä.
Kommentit (10)
Siihen kun asettelee yhden lajin vierekkäin (lusikat, veitset, haarukat ym) niin tosi kätevä ne siitä napata puhtaina laatikkoon. Sellaisessa normaalissa iskee aina käden veitseen tms.
lisäksi helppo ottaa puhtaat suoraan laatikkoon eikä tarvitse käpälöidä haarukoiden, veisten ja lusikoiden " syömäosaa"
t. hygieenikko ;)
Taitaa sulla olla osa inkkareista kadoksissa kanootissa.
Veitset laitetaan terä alaspäin!!!!!!!!!
hyvä on enkä vaihtaisi toisenlaiseen systeemiin. Välineet puhdistuu paremmin ja niin nopeaa kerätä puhtaat välineet koneesta.
Viehän se vähän aikaa, mutta tulee puhdasta ja helppo napsia sitten siitä aterimet omille paikoilleen.
Lähinnä olen iskenyt sormeni veitseen jonkun tutun luona kun olen koneesta jotakin ottanut. Itselläni kun on Miele...
puhtaus hyvä, kätevä ottaa puhtaat kun järjestelee, mutta inhoan kyllä näpertää niitä siihen, vie aikaa.
Minua harmittaa kun oli edellisessä asunnossa Miele, ja kun muutettiin niin nyt on sellainen " vanhanmallinen" Rosenlew. Muutenkin Mielen kodinkoneet ovat mielestäni parempia ja laadukkaampia (ja sen takia myös kalliimpia) kuin muut merkit. Eli jos on varaa valita, niin suosittelen Mieleä.
Meillä ollut nyt reilu kaksi vuotta ja pois en vaihtaisi. Kokemusta myös " tavallisen" mallisista koneista. Sitäpaitsi jää todella hyvin tilaa sinne alas (esim. kaattiloille) kun ei ole sitä koria siinä.