Mitä teidän lapsenne tekee parhaillaan?
Kommentit (12)
Pitääkin mennä ottamaan se pois...
Heräävät kellonlyömästi yhtäaikaa 8 aamulla. Pitäisi varmaan itsekin mennä kohta nukkumaan, saisi pitkät yöunet :0)!
Viihtyy siellä itsekseen hetken. Sitten iltapala ja nukkumaan.
Ukko lähti pubiin " pikkujouluihin" ja minä tässä tulin surffaamaan kun sain pesukoneen tyhjättyä.
eikä uskota yhtään mitään...ihana iltavilli kun on pappa käyny kylässä =S
tytöt: 3,5-v kävelee ympäriinsä valkosipulipuristimen kanssa ja 5,5-v istuu pöntöllä kakalla. Kohta on iltapalan aika ja kaikki viimeistään 21 tutimaan. Aamulla herätys klo 7.00.
6v. lukee sängyssään, 4v. iltapalalla ja 1-vuotiasta tässä yritän nukutella säänkyynsä - näpyttelen läppäriä sängylläni ja laulelen sille että " Etkö ymmärrä mitä sulle lausuin" - laulua.
Huomenna on näytelmäkerhon nyyttärit.
ja 7kk ikäinen tässä rinnalla läppärin kanssa. Kohta alkaa iltahuuto kun mies tulee töistä ja aloitamme hampaidenpesu-iltasatu-nukutus-rumban. Se kestää yleensä puolisen tuntia.
jotenkin ikävältä tuntuu tuo, että samaan aikaan naputat kuitenkin tietokonetta. Eikö olisi ihanampaa vain olla siinä 1-vuotiaan viekussa? Lapsestakin tuntuisi ihanalta, kun äiti omistautuisi kokonaan nukuttamispuuhaan.
Ei millään pahalla kuitenkaan.
Toinen istuu sohvalla lepäilemässä ja katsoo telkkarista Barbie-dvd:tä.