Erosta viikko aikaa, ja ihmisten kommentit "mitä sulle on tapahtunut, kun sä hehkut?"
Hassuita, ettei parisuhde edes ollut mikään kovin onneton, ja siihen liittyi paljon hyviä asioita. Pohdin jopa, onko ero paha virheä.
En ole kertonut erostani vielä kenellekään, mutta ainakin pari aivan tuntematonta on tullut kommentoimaan ulkonäköä. Lisäksi töissä varmaan 3 eri ihmistä (eri tilanteissa) on kysynyt, mitä olen tapahtunut, olenko ostanut uusia meikkejä. Tuntuu myös, että saan paljon enemmän katseita.
Voiko oikeasti olla, että ihmissuhde vaikuttaa näin paljon itsetuntoon, mikä heijastuu ulkonäköön? Olen kyllä tuntenut oloni paljon energisemmäksi ja vapautuneemmaksi. Aivan kuin olisin palannut ajassa 10 vuotta taakse päin ja saanut takaisin sen saman hehkun, jonka vuoksi sain katseita 20-vuotiaana.
Kommentit (2)
Kyllä mullekin tuli tosi helpottunut olo erosta. Stressitasot vähenee ja kyllähän se näkyy ulkonäössä.
Eiköhän johdu tuo hehku toisesta miehestä. Luulen että jos ihmiset tietävät erosta, niin vihjailevat vain että onko sinulla uusi mies jonka takia jätit miehesi.