Mies tuhosi venäläisille köyhille tarkoitetut vaatteet
Olin kerännyt jätesäkillisen vaatteita kun osallistuin sellaiseen projektiin missä autetaan venäläisiä köyhiä. Mukana oli muutamia miehenkin vaatteita joita oli heittämässä roskikseen. (Olivat ehjiä ja puhtaita kuitenkin)
Olin yötöissä ja aamulla kun tulin niin vaatteet oli saksittu käyttökelvottomiksi. Jopa kengät oli vetänyt puukolla halki. Kysyin mitä v*ttua hän oli tehnyt ja hän sanoi "Meidän vaatteita ei venäläisille anneta" (kutsui heitä sillä ry-alkuisella nimityksellä mitä en tähän kirjoita ettei tätä poisteta)
Ja jos joku nyt ottaa asiakseen valittaa miksemme antaneet suomalaisille niin heille on mennyt jo monta säkillistä ja on pakko saada kaappitilaa, sattui ajallisesti sopivasti tämä keräys.
Kommentit (8)
Aika löysää elämää miehes viettää kun tommoiseen oli noin paljon aikaa tuhlata.
Ihan sairasta käytöstä mieheltä. Onkohan sekoamassa? Ite alkaisin jo pelätä tuollaista sekopäätä.
Ap miksi sun tarvii edes selittää täällä AV:lla miksi antaa apua venäläisille köyhille? Oletko jo aivopesty miehesi puolelta?
Ei muutaku jalat kiinni, viikon mökötys ja alat joka väliin vittuilemaan tyyliin : Eihän tätäkään uskalla tähän jättää, ettei vain saksita pilalle. Voivottele myös suureen ääneen luonnonvarojen tuhlaamisesta yms.
No, miehesi on urpo, nyt sitten heitätte ne omaan roskikseen