Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Noloa, mutta...

Vierailija
02.09.2015 |

Olen nyt seurustellut kahdeksan kuukautta elämäni miehen numero 3 kanssa ja seksi on kuin itsestään mennyt samoihin uomiin kuin kahden ensimmäisen miehen kanssa, vaikka vannoin itselleni, että kolmatta kertaa en tyytyisi huonoon seksiin. Olen aivan liian miellyttämisenhaluinen, varsinkin rakastuneena. Olen 36 -vuotias, enkä ole koskaan saanut orgasmia miehen kanssa, en ole koskaan saanut suuseksiä, en ole koskaan saanut esileikkiä... En vain tiedä, miten pyytäisin ja toisaalta, jos mies haluaisi tyydyttää naisenkin, niin kai hän itse tarjoutuisi? Osa ongelmaa on, kun on rakastunut mieheen, niin on hirveän vaikeaa pyytää jotain itsekästä... Haluan, että miesystäväni pitää seksiämme hyvänä, enkä halua tehdä siitä hänelle huonompaa, mutta haluaisin joskus kokea sen, että mies hyväilee minua tai tuottaa minulle orgasmin. Olin ensimmäisen mieheni kanssa 10 vuotta ja toisen kanssa 6, joten tiedän, ettei niitä ainakaan pyytämättä saa! Mutta tuntuu niin vaikealta alkaa pyytämään itselleen jotain... En osaa vaatia... Onko lapsellista toivoa, että mies tarjoutuisi tekemään jotain? Vai joutuuko kaikki naiset pyytämään tai jopa vaatimaan? Miten minun pitäisi toimia? Vai onko jo liian myöhäistä, kun olen viettänyt kahdeksan kuukautta toteuttaen miehen jokaisen toiveen? 

 

Kommentit (14)

Vierailija
1/14 |
02.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole noloa, mutta käytä kappaleidenvaihtoja, että jaksaisi lukea kiinnostavaa tarinaasi. Yst. terv. m60+

Vierailija
2/14 |
02.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="02.09.2015 klo 23:52"]

Ei ole noloa, mutta käytä kappaleidenvaihtoja, että jaksaisi lukea kiinnostavaa tarinaasi. Yst. terv. m60+

[/quote]

No ei tuossa nyt niin paljoa sisältöä ollut! :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen mies ja tiedostan kyllä tuon ilmeisesti hyvin yleisen ongelman. Haluan tyydyttää naisenkin, mutta jotenki se pilden hierominen saati nuoleminen tuntuu jotenki niin työläältä siinä kiimassa kulli seisoen, että tyytyy vain pikaisesti runttaamaan kalun sisään jompaan kumpaan rööriin.

Sen jälkeen ei sitte ainakaan kerkiä enää pillua käsin hiveleen, kun täytyy panna. Ei siinä kauan mene, kun on mällit sisällä. Sitte jo alkaaki yleensä nukuttamaan eikä taaskaa jaksa muuta kuin kääntää kylkee ja alkaa kuorsaamisen. Näin se vain menee.

Vierailija
4/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mitään noloa , vaan sääli että kohtalo ei ole tyonut kohdalleni juuri kaltaistasi naista joka rakastaa hellää seksikästä läheisyyttä . toisen tunteita kuunnellen, yhdessä nauttien, kokea entisiä ja uusia tapoja olla lähellä toista tykkäämäänsä ihmistä !

Vierailija
5/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikös tuo ole melko harvinaista että kolme miestä, joista kukaan ei nuole eikä esileiki? Minusta kuulostaa siltä. Eli huono otos sinulla! Miten pitkälle olet mennyt miellyttämisen halussasi? Otatko itse esim. suihin loppuun asti, mällit suuhun? Entä annatko miehen panna sinua pyllyreikään?

Vierailija
6/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun vaimoni ei ole koskaan pyytänyt suuseksiä. Annan sitä hänelle viikottain ja huolehdin että hän saa aina ennen minua. Ja tiedän että hän pitää suunnattomasti suuseksistä.. Minusta outoa sellainen seksi, jossa toinen vain laukeaa..

-M26

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi vittu liian kiire on kyllä josei esileikkiä muka ehdi. Sehän on pussaileminen ja hyväileminen tosi kivaa vaikka seisoisikin jo... Ja naisen nuoleminen se vasta upeaa onkin, ah kuunnella vaan kun nainen nauttii ;)
On kyllä ihme miehiä neuvoisin etsimään paremman ja ei ole mikään erikoispyyntö sillä kyllä miehen pitäisi tehdä jotain naisenkin hyväksi eikä vain lykkiä kunnes ite laukeaa
Terveisin 18v

Vierailija
8/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kylläpä harmittaa sun puolesta ap. :( Toisaalta, mitä häviäisit, jos pyytäisit, voisiko mies antaa sinulle suuseksiä? Tai vähän enemmän kierrellen ja kaarrellen, kertoisit että haluaisit enemmän esileikkiä, vaikkapa hierontaa ja hyväilyä, suukottelua, ja jos mies tähän "suostuu" (aargh) niin siinä tuoksinassa pyytäisit sitten tuota.

Kyllähän nyt naisen pitää suuseksiä saada! Eikä ole nolo ongelma. :)

N38

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luultavasti olet mennyt aika pitkälle miellyttämisen halussa, jos sinusta tuntuu, että sinun tulee koko ajan miellyttää miestä, etkä uskalla vaatia mitään itsellesi. Minulla oli kerran vastaavanlainen tilanne, jossa laitoin rakastuneena miehen jalustalle ja toteutin jokaisen toiveen enkä pyytänyt mitään. Itsekäs mies se olikin ja käytti hyväkseen kaikin mahdollisin tavoin. Ei todellakaan ansainnut minua, tai ketään muutakaan. Nyt otin uuteen suhteeseen tasa-arvoisemman asenteen ja kaikki pelaa paljon paremmin. Jos rakastuneena ja himoissaan alistuu toisen nukeksi, on sellainen kyllä taatusti pitkään.

Vierailija
10/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle tulee kyllä tuosta ap viestistäsi sellainen olo, että miehesi ei edes tiedä mistä tykkäät, koska et kerro etkä puhu. Tähän korjausta! Useimmat miehet nauttivat myös siitä, että saavat naisen nauttikaa. Jos et kerro mitä haluat, mies luulee että tykkäät seksistä tämmöisenä kuin se nyt on eikä muuksi muutu. Tässä vaiheessa oletkin jo ehkä tajunnut ettei tämä asia miestä muuttamalla ole muuttunut. Ainoa mut voit tehdä muuttaaksesi tilannetta on muuttaa omaa toimintaasi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuule aloittaja, älä pilaa elämääsi. Nyt on viimeinen tilaisuus avata suu ja kertoa mitä haluat. Jos se ei miestä miellytä, vaihda miestä. Äläkä seuraavalla kerralla tyydy huonoon suhteeseen. Ei mies ole mikään ajatustenlukija, sehän voi luulla, että olet ihan tyytyväinen? En kyllä tiedä, miksi mies pitää seksiänne hyvänä, jos sinä et saa siitä tyydytystä. Ehkä se vaan haluaa päästä vähällä, olet kuin elävä seksinukke.

Vierailija
12/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="03.09.2015 klo 06:16"]

Eikös tuo ole melko harvinaista että kolme miestä, joista kukaan ei nuole eikä esileiki? Minusta kuulostaa siltä. Eli huono otos sinulla! Miten pitkälle olet mennyt miellyttämisen halussasi? Otatko itse esim. suihin loppuun asti, mällit suuhun? Entä annatko miehen panna sinua pyllyreikään?

[/quote]

Ei todellakaan ole harvinaista ainakaan Suomessa! Suomalaiset miehet on itsekkäitä sängyssä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/14 |
03.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotain outoa suhteessanne on. Kumppanini ei ole koskaan pyytänyt mitään, mutta silti esileikki kestää noin 20 minuuttia molemmin puolisine anteineen ja yhdyntä kestää puoli tuntia, koska orkku ei naiselle tule muuten. Ja jälkileikit kestävät noin 10 minuuttia ennen kuin jompi kumpi menee pesulle.

MUTTA naiseni on sanattomasti alkutaipaleella vihjannut, että vain näin menetellen hänkin saa. Ennen häntä minulla oli muutama suhde, hänellä pari-kolme. Jos haluat jotain muuta kuin mitä nykyisin saat, sinun täytyy kertoa se miehelle. Sanaton viestintä on myöhäistä kuukausien päästä. Sanaton viestintä toimii hyvin vain kymmenen ensimmäisen kerran ajan.

Joten rohkeasti asiaan. Ostapa vaikka vibraattori ja sanot miehelle, että haluat hänen käyttävän sitä. Tai osta seksivideo (pareille tarkoitettu) ja kun katselette sitä, sano: "Tehdään mekin noin ensi kerralla." tai kun katselette sitä, pyydä miestä tekemään täsmälleen samat jutut sinulle.

Seksivideoita voi tietenkin kopioida laittomasti verkosta. Sopivan löytäminen DVD:nä kun on pitkällinen puuha, niiden kuvaukset eivät kerro totuutta sisällöstä. joten etsi ensin verkosta ja osta sitten se DVD:nä.

M44

Vierailija
14/14 |
04.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä nyt pitää osata pyytää. Ja nimenomaan kertoa mitä haluaa. Eikä niin, että sanoo 10 vuoden päästä että olit ihan paska sängyssä. Kyllä se nykynen mies saattaa hyvikin haluta tietää ja ois saattanu ne edellisetki. Mutta on kyllä outoa, että kolme tuollaista miestä joista ketään ei ole koulutettu. Mutta korjaa tilanne ja kouluta edes tämä. Saat kyllä kiitoksen.