Minä kerron teille SYYN miksi HOMOJEN kannattaa olla homoja...
..voin henkilökohtaisten kokemusteni valossa sanoa että JOS homo yrittää kieltää ja estää luonnollisen taipumuksensa, ei hän todellakaan ole mikään ihana aviomies naiselle.
En ymmärrä miksi muut ihmiset haluavat tuomita nämä ihmiset onnettomuuteen, eivätkä pelkästään homot, vaan myös heidän kumppaneikseen päätyvät heterot. Olisin itsekin monelta itkulta ja surulta välttynyt mikäli pieneltä paikkakunnalta pohjanmaalta kotoisin oleva mieheni olisi voinut olla avoimesti homo jo nuorena.
Ja vaikka olen kokenut hirveitä loukkauksia, nöyryytystä ja emotionaalisen kriisin mieheni lopulta jättäessä minut toisen miehen takia, en vihaa homoja, enkä edes exääni. Sen sijaan heitä, joiden takia mieheni salasi todelliset tunteensa, halveksin.
Voisiko joku homoja vastustava vastata minulle?
Jos oma lapsenne onkin homo, olisiko todella parempi että hän pysyy kaapissa ja rakentaa elämästään kulissin teidän takianne? Haluatteko muiden ihmisten onnettomuutta?
Kommentit (8)
Ei homoissa mitään vikaa, vaan kiihkoilijoissa jotka silmät ummessa "tasa-arvon" nimissä ajavat näiden etua. Ei se ole tasa-arvoa että sitten syrjitään heteroja. Oma lehmä ojassa. Olkaa siis hiljaa, kuten ovat heterotkin. Se on tasa-arvoa!
Ei homoissa mitään vikaa, vaan kiihkoilijoissa jotka silmät ummessa "tasa-arvon" nimissä ajavat näiden etua. Ei se ole tasa-arvoa että sitten syrjitään heteroja. Oma lehmä ojassa. Olkaa siis hiljaa, kuten ovat heterotkin. Se on tasa-arvoa!
ja olen todella pahoillani mitä olet joutunut kokemaan ja läpi käymään.
Mielestäni tuollaisessa tapauksessa, näin uskovaisen näkökulmasta, olisi pitänyt toimia niin, että ex-miehesi ei olisi pitänyt ryhtyä homosuhteeseen, mutta ei liioin heterosuhteeseenkaan sinun kanssasi. Helppo tietysti olla jälkiviisas, itse kunkin..
Raamatussakin sanotaan, että on ihmisiä, joita ei ole tarkoitettu avioliittoon/parisuhteeseen.
Toki se on kipeä asia, mutta niitä kipeitä asioita on kannettavanaan muillakin. ("kanna ristisi ja seuraa Jeesusta" en muista miten se sanatarkkaan meni) Jopa meillä uskovaisilla. Minunkaan asiani tai edes parisuhteeni eivät ole täydellisiä, on paljon asioita, joista koen jääväni vaille esim. omassa parisuhteessani tai jotka koen elämässäni vaikeiksi ja kipeiksikin asioiksi.
Herra auttaa silti minuakin, Hän antaa mulle voimaa kestää mitä kestää tulee, Hän antaa mulle niistä huolimatta iloa ja voimaa ja rakkautta elämääni :)
Mikä on ihmiselle mahdotonta, on Herralle mahdollista. Tarkoitan tällä tässä kohtaa sitä, että jos joku kokee, että homona ilman parisuhdetta hänen elämänsä olisi kurjaa ja kamalaa, eikä hän voisi sitä siitä muuksi muuttaa, niin on olemassa vielä yksi mahdollisuus, joku joka voi tehdä mitä vaan ja muuttaa elämän paremmaksi/kestettävämmäksi/ihanaksi (ilman sitä parisuhdettakin!). Herralle mikään ei ole mahdotonta :) (mutta Herralle pitää antaa mahdollisuus, Hän ei väkisin kenenkään elämälle tee mitään. Sitä se on se meidän oma tahto.)
Ei kenenkään täydy olla yksin herran kanssa, onhan se nyt nähty jo katolilaisten pappien parissa että silloin pedofiiliset taipumukset jne korvaavat normaalit suhteet.
Miksi herra ei ole muuttanut heidän elämäänsä niin autuaaksi että olisivat jättäneet pikkulapset rauhaan?
Ei kenenkään täydy olla yksin herran kanssa, onhan se nyt nähty jo katolilaisten pappien parissa että silloin pedofiiliset taipumukset jne korvaavat normaalit suhteet.
Miksi herra ei ole muuttanut heidän elämäänsä niin autuaaksi että olisivat jättäneet pikkulapset rauhaan?
tekevät todella, todella vääriä valintoja.
Oman seksuaalisuutensa kieltämisen yritykset tai seksuaalisuuden rajoitusyritykset päätyvät säännönmukaisesti perversioon. Esimerkkeinä koko katolinen kirkko selibabatteineen, Isä Mitron rasvaiset jutut ja lääppimiset, BB-Sebastianin kummallinen kakka-fiksaatio ja ajatusten jatkuva seksin ympärillä kiertäminen.
Eikös ole parempi, että homot elävät homosuhteissaan, eivätkä levitä homogeenejään seuraavalle sukupolvelle ;)
Kaksi ihmistä tuomitaan onnettomuuteen tämmöisessä liitossa.