Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

näin tänään taaperolle huutavan äidin.

Vierailija
30.06.2010 |

Olin sisällä ja kiinnitin huomiota ulkoa kuuluvaan vihaiseen huuteluun. Katsoin ikkunasta ja näin jalkakäytävällä äidin kahden lapsen (n. puolitoista ja 3 vuotias) kanssa. Kävelivät rauhalliseen tahtiin, mutta äiti (oletan, että oli lasten äiti) ärjäisi pienemmälle lapselle todella vihaisesti heti kun lapsi vähänkin unohtui jotain katsomaan tien vieressä. Kun pääsivät naapuritalon pihaan, niin lapsi harhautui noin metrin reitistä sivuun, niin äiti nappasi lasta suunnilleen ranteen kohdalta ja kantoi (roikotti) lapsen tällä tavalla ovelle. Se miksi tämä kiinnitti huomiota niin paljon oli se, että lapsi kiltisti kulki kokoajan oikeaan suuntaan eikä yhtään kiukunnut tms. Eli äiti huusi ja roikotti kiltisti käyttäytyvää pientä.

Hieman jäi kaivelemaan. Asumme näköetäisyydellä naapurissa ja aion yrittää pitää näitä silmällä. koska jos noin käyttätyy julkisesti, niin mitenkähän neljän seinän sisällä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

omistautua muiden kyttäämiselle!

Vierailija
2/3 |
30.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

äidillä oli huono päivä, jolloin hermot menivät helpommin. Kyllä mä itse ainakin helpommin ärjäisen tms. muksulle jos tosiaan itsellä huono päivä. Silloin ottaa pieninkin asia pattiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mitäs kyttäämistä se on jos katsoo ikkunasta ulos kun kuulee huutoa?