Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

On myytti että rikkaat pukeutuisivat paremmin

Vierailija
23.06.2015 |

Aina oletetaan että rikkailla on hienot merkkivaatteet ja laukut ja tietysti vähintään 100 paria erilaisia merkkikorkokenkiä. Serkkuni ja hänen miehensä ovat todella rikkaita, asuvat ulkomailla ja en olisi ikinä uskonut sitä ellen olisi vieraillut heidän kodissaan joka olikin upea. Sen sijaan ovat todella pihejä kaupassa ja ostavat aina tarjous tai alennustuotteita ja serkkuni pukeutuu lähes aina kuluneisiin farkkuihin, fleecepaitaan ja omistaa ehkä viisi paria kenkiä. Olen aina kuvitellit meidät samantuloisiksi, koska hän jaksaa aina valittaa hinnoista ja vertailla niitä. Yllätys olikin melkoinen kun kävin hänen luonaan, en ole viimeiseen 10v käynyt. 

Itse olen keskiluokkainen mutta käytän silti lähinnä merkkivaatteita ja laukkuja. Vaikka asun aivan normaalisti. Onko muille käynyt koskaan samaa? (En katso serkkuani enää aivan entisin silmin, etenkään hintavertailua on vaikea ottaa tosissaan kun tietää että oikeasti sillä ei voi olla hänelle merkitystä).

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parhaiten pukeutunee he, joiden täytyy näyttää kuin olisivat rikkaita. Rikkailla on varaa olla millaisia vaan!

Vierailija
2/2 |
23.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika moni rikas elää todellakin vaatimattomampaa elämää, toisin kuin nämä keskituloiset ketkä kovasti yrittävät päteä merkkituotteillaan. Voisin veikata, ettei esim.meidän perhettä monikaan tiedä /uskoisi kadulla nähdessään hyvinkin varakkaaksi. Mutta ei meillä ole mitään tarvetta esitellä rahojamme.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi yhdeksän