varaudutaan sikainfluenssaan kunnolla
http://www.adressit.com/taistele_ah1n1_vastaan
suomi ei ole tarpeeksi varautunut.
Kommentit (9)
en varmasti allekirjoita tuollaista p*skaa.
että virus olisi oikeasti ärhäköitynyt.
Sitä voi katsos kirjoitella mitä tahansa ja luottaa siihen etteivät laiskanpulskeat av-mammat jaksa kuitenkaan tarkistaa tietoja.
tekstin lopussa lukee mistä tieto on saatu.. osaatko lukea?
minä allekirjoitin.
siinä on hyviä pointteja. Ja kyse on VARAUTUMISESTA JOS se muuttuu vaaralliseksi. Ei vara venettä kaada! Sitten vasta kusessa ollaan jos ei tehdä yhtään mitään.. odotellaan vaa ja katsotaan.
Vahva luotto toimittajiin ; )
"Toi juttu julkaistiin aamulehdessä niin ei se potaskaa ole!"
...siis enempää ottamatta kantaa itse fluenssaan.
kyse on siitä että varautuu. ei oo mitään järkee sit itkee jälkikäteen
minä riskiryhmäläisenä (diabetes) allekirjoitin..
Luin tuon paperiaamulehdestä jo ja aika kamalaa on tuo varautumattomuus.
lääkkeet on ja rokotetta on. Tauti ei myöskään ole mitenkään ärhäköitynyt, mistä ihmeestä tuollainenkin 'tieto' on repäisty... Tauti leviää todella hitaasti ja se ei taida olla normaalia influenssaa vaarallisempi. Suurin osa sairastuneista toipuu kotona karanteenissa. Jos ja kun tautia tänne lisää tulee, niin ne 1,5 miljoonaa eivät sairastu samaan aikaan saati sitten vaadi sairaalahoitoa.
Tautia tutkitaan koko ajan lisää, eikä tällä hetkellä voida asialle sen enempää tehdä.