Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä kantoliinasta tykkäät eniten?

Vierailija
21.04.2009 |

Vai ovatko reput mieleen?



Suosittele!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos enemmän käyttää (siis useasti ja pitkiä aikoja kerrallaan) niin kudottu on paras. Tukeva ja jämäkkä. Tosin vaatii myös aika hyvä "tatsin", että sidonnasta tulee hyvä.



Jos käyttö on enemmän satunnaista, niin trikoo on parempi. Ei niin tarkka sidonnan kireyden suhteen ja lapsi on helpompi ottaa pois ja laittaa takaisin. Miinuspuolena on se, että ei tue ihan niin hyvin, joten pitkällä kantosessiolla voi selkä kipeytyä.

Vierailija
2/3 |
21.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

on kyllä kantoreppu. Mutta siis ihan eri asia kuin rintareppu, ne on tosi epäergonomisia. Manduca on mielestäni niin lapselle kuin aikuisellekin yhtä ergonominen ja miellyttävä kuin liina, mutta helppo pukea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kangarepun rengasliinaa en saanut mitenkään sidottua riittävän tiukalle. Mulla oli myös ns. kudottu rengasliina, joka oli hyvä lyhytaikaisessa käytössä, esim. kotitöissä tai jos autolla käytiin kaupassa ilman rattaita, mutta esim. lenkille tai kaupungille useampaan kauppaan rengasliina ei mielestäni ole paras vaihtoehto. Se on nopea ja helppo pukea, mutta ei hirmuisen tukeva, ainakaan meillä.



t. Manducaa kehunut

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan yksi