Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihan loistava kirjoitus löytyi kaksplussan palstalta, oli pakko kopsata

Vierailija
20.04.2009 |

Eihän täällä muuta kuin keitetään sikoja elävältä... Länsimaisen tehokkuuden nimissä kaikki on sallittua.



Entä lapset? Leikki-ikäiset tulevat viikonlopun jälkeen paskaisissa vaatteissa, väsyneinä ja nälkäisinä päiväkotiin säilöön. Äidin viikonloppu kului kaksplussan palstoilla ja huutiksessa, iskän baarikierros taas hiukan venähti eikä mentykään hoploppiin ja heseen viettämään laatuaikaa perheen kanssa. Viikolla lapset sairastuvat, mutta isin ja äidin on silti pakko mennä töihin koska 590 000 euron asuntolainan lyhennykset erääntyvät justiin. Naapurin Heli-Marjatta menisi ihan mielellään päiväkotiin, sillä sossun rahat eivät ole vielä tulleet, kaapissa on pelkkiä kaurahiutaleita ja äiti on omistautunut täysin uudelle baarista löytyneelle rakkaudelleen Raunolle.



Seiskaluokkalainen Untamo lojuu illan yksin kotona litkimässä batteryä, mussuttamassa sipsejä ja pelaamassa K-18 pelejä kun iskä ja äiskä ovat myöhään töissä/baarissa. Vaihtoehtoisesti Untamo lorvii kavereiden kanssa ulkona reppu täynnä siideriä.



Tosi tervettä.



Aiheena oli Madventures ja eläinten kohtelu kehitysmaissa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
20.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan mielenkiintoinen oli siihen saakka kunnes kuului koiranpennun vinkaisu ja pieni poika puri elävältä koiranpennulta kurkun auki, veri senkun suihkusi :( No joo, mikäs minä olen heidän tapojaan arvostelemaan, pahaa teki kuitenkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kahdeksan