Mitä asiota CV:n henkilökuvaukseen yleensä laitetaan?
Kun tuossa nettilomakkeessa kuitenkin kysytään erikseen koulutusta, osaamisalueita ja henkilötietoja. Luonnettako siinä kuvaillaan? Perhetilannetta? Vai mitä?
Kommentit (4)
mitä kirjoittaisin kohtaan jossa pyydetään kirjoittamaan henkilokuva (joka on ytimekäs kuvaus itsestäsi). Kun näitä mainitsemiani asioita kysytään erikseen.
Mä en ole tuollaista henkilökuvausta ikinä itse käyttänyt, mutta olen kuvannut lyhyesti tilanteen. Tuossa nyt pari. esimerkkiä, ei omalta alaltani
Vaikka vastavalmistunut liikejuridiikkaan perehtynyt juristi haluaa haastavan työn liikkeenluovutuksen parissa.
Tai: kokenut IT-projektiammattilainen haluaa uusia haasteita laitemyynnistä.
Perheeseen ei ole mun mielestä mitään tarvetta viitata millään tavalla. Jotkut mainitsevat olevansa naimisissa ja kaksi lasta tms.
Jos kysytään koulutusta, osaamisalueita ja henkilötietoja, niin mikä on ongelma?