Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suositelkaa eskarilaiselle ja tokaluokkalaiselle ps-pelejä.

Vierailija
01.12.2008 |

T: Joulupukki

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuon ikäisille sopivat mielestäni parhaiten sellaiset PS-pelit, joita pelataan muilla kuin perinteisellä peliohjaimella.



Hanki koneeseen EyeToy ja sen kaveriksi EyeToy Play 2 tai 3, ovat monipuolisempia kuin saman sarjan ykkösversio. Groove- tai Rhythmic Star -pelejää en ole kokeillut, mutta vaikuttaa hauskalta tanssipeleiltä.



Jos lapset ovat kovia liikkumaan, voisi PS:n liitettävä tanssimatto ja siihen sopivat pelit olla hyvä idea.



Perinteisellä ohjaimella pelatessa We Love Katamari tai esim Pacman World 3 voisivat olla hyviä vaihtoehtoja.



Nämä neuvpt pätevät sitten PS2:lle. Tosin näin kaupassa jo PS3_lle tarkoitetun EyeToyn, joten eiköhän sille pelejäkin löydy. Toistaiselsi PS3:lle on ollut enempi vaan noita miesten räiskintäpelejä.

Vierailija
2/3 |
02.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

sopivia ja tykättyjä pelejä on esim Sly2 ja Sly3, niissä puhutaan suomea

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole ikinä kuullutkaan tuosta eyetoysta. Pitää lähteä kauppaan tutkimaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän viisi