Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä ostat hyvälaatuisia lyhyt- ja pitkähihaisia t-paitoja?

Vierailija
28.03.2008 |

Jotkut venähtävät, toiset kutistuvat, jotkut haalistuvat. Mitkä kestävät?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

nyt on paljon kaupoissa näitä ns. toimistopaitoja eli trikoopaitoja missä kaulus. Storylla näitäkin (ihanat värit nyt keväällä) ja Nansolla. Nansollakin hyvät naiselliset leikkaukset uusissa trikoissa, ei enää mitään telttamuotia mammoille.



Molempia myyvät meidän kaupungissa Sokos ja Kekäle sekä eräs tehtaanmyymälä.



Espritillä myös hyvälaatuisia jotkut paidat, etenkin naistenmalliset t-paidat, mutta itse en siedä sitä logoa rinnassa.



Kaikenkaikkiaan olen huomannut että enää 35v naisena en kallistu H&M tai Seppälä paitoihin. Haluan ostotapahtuman olevan elämys hyvälaatuisen tuotteen lisäksi, eli vaadin palvelua ja pikkuputiikeista sitä vielä saa.

Vierailija
2/3 |
28.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhdysvaltalaisella nettikaupalla nimeltä J. Jill on valikoimassaan lyhythihaisia (kautta vuoden) ja pitkähihaisia (talvella) t-paitoja, jotka olen kokenut hyviksi. Tilaan niitä siellä asuvien kavereiden osoitteisiin ja se, joka seuraavaksi käy paikan päällä, tuo satsin minulle. Kokemukseni mukaan tämä on sittenkin helpoin keino saada kunnon t-paitoja suht. edullisesti. Gapin paitoja käytin ennen, mutta heillä on laatu kutistunut aivan surkeaksi.



Myös Peter Hahnin postimyynnin paidat ovat laadukkaita, mutta hinnat ovat kovat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen ostanut French Connectionin t-paitoja, tosin Suomessa ne on ihan sikakalliita, joten ostan työmatkoilta. Ovat todella laadukkaita.



Mä olen tehnyt kohtuullisen hyviä ostoksia myös ihan H&M:ltä. Puuvillainen t-paita, jossa hiukan lycraa mukana.



Mun mielestä esprit on taas ihan surkea. Ostin pari pitkähihaista paitaa Espritistä kotipaidoiksi äitiyslomalle. Kummatkin ovat parissa kuukaudessa venähtäneet ihan muodottomiksi.



Miehelläni on myös paljon espritin t-paitoja, ne miesten paidat ovat pitäneet paremmin muotonsa. Ne ovat ihan perusmallisia, 100-prosenttista puuvillaa. Melko paksu kangas, hänellä on niitä kaikissa sateenkaaren väreissä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi viisi