G:Paras meikkivoide ?
Kommentit (5)
Omasta mielestäni parhaita ovat Sisleyn meikkivoide sekä Chanelin Mat Lumiere. Pysyvät täydellisesti koko päivän, ei näytä meikatulta, mutta peittää kuitenkin kivasti. Parempia mun mielestä kuin tuo forever. Mulla sekaiho, helposti kiiltävä.
vaihdoin juuri Make Up Storen matt foundation' iin - unelma !
mä olen kokeillut vaikka mitä ja mikään ei toimi... olen epätoivoinen
Mulla on kuiva iho ja tuo mineraalimeikkivoide (joo joo ei ole oikea mineraalimeikki) on todella huippu! Minä inhosin tunkkaista kelmu-tunnetta iholla ja kokeilin tosi monia. Tästä pidän ja tähän jään! Ei laikkuja, ei rantuja, ei kelmuja, ei keltaisen kelmeyttä, ei harmaata värittömyyttä vaan upea luonnollinen iho!
Siis se missä on jauheena se meikkivoide, kolmas minulla jo menossa, on riittoisa, en voisi enää sitä vaihtaa pois! Niin tasainen jälki kuin vain voi olla, luonnollinen, saa ohuesti tai paksusti, ei varmasti tule laikkuja eikä rajoja, ei kuivata ihoa!