Naapurin mies lupasi tulla heittämään
rojut torveen. Se ei ehkä edes tiedä etten harrasta vaskipuhaltimia. Miksiköhän se ei voi viedä vanhaksi jääneitä tavaroitaan jäteasemalle kuten muut?
Kommentit (9)
Kysyi että tulisinko soittamaan sen fagottia. Enhän minä osaa soittaa mitään puhaltimia, mistähän se sen edes keksi ??
vieläpä rasvatakkin ne, kutsuin kahville huomisillaksi
Kyseli, että voitaisiinko paukuttaa yhdessä. V...u mä mikään remu oo.
Mua nyt ei nuo musiikkihommat niin paljon kiinnosta, pääasia että on leipää pöydässä.
Mun naapuri sanoi tulevansa rapsuttaan mun kania, eikä meillä oo mitään eläimiä!
musakaupassa sen myyjän nahkahuilua, mutta en sit ostanut ku oli sointi niin kova.
Didgeridoo (tai didjeridu) on erikoislaatuinen Pohjois-Australian aboriginaalien puhallinsoitin. Sitä kuvataan joskus luonnon puutrumpetiksi. [b]Soittimen ääni on erikoinen tasainen pörinä johon lisätään nyansseja ja efektejä eri soittotekniikoilla[/b]. ;D
annako mä useinkin hanuritunteja, mutta en todellakaan tajua, kun ei meillä edes ole hanuria. tosin joskus oon antanut mieheni näppäillä jotain kielisoitinta. et sinäänsä ollaan kyllä musikaalisia.
paitsi että oon sanonut, että anti olla vika kerta.