Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sukulaisen kommenteista päätellen kaikki asiat ja tavarat on heillä aina paremmin kuin kellään muulla.

Vierailija
21.02.2008 |

Esimerkkeinä: hän imetti lastaan 5,5kk ja joku toinen oli imettänyt " vain" 5kk.



-Kiinteiden anto lapselle heillä aloitettiin tasan 4kk eikä missään nimessä viikkoa aiemmin kuten joku toinen oli tehnyt.



-Ekana kiinteänä heillä aloitettiin porkkanalla eikä perunalla, koska niin neuvolasta käskettiin, mitähän ihmettä muille vanhemmille on sanottu kiinteiden aloittamisesta.



-Vuoden ikäiselle pojalle he sentään älysivät jo käyttää puseroa eikä bodya kuten joku toinen äiti oli tehnyt.



-Ei kai pojalla nyt voi mitenkään käyttää punaista puseroa vaikka mikä paloautokuvio olisi rinnassa, eikös se nyt ole vähän tyttömäinen.



-Ihmetteli että miten joku ei osta 2v lapselle ulos pikkupyörää, kun he sentään ostivat. Kun lapsi ei oppinut ajamaan sillä niin olivat sentään ostaneet äitin pyörään lapselle istuimen.



Kun joku oli kertonut esikoiselle tulossa olevasta uudesta vauvasta jo rv 16 niin miksi ihmeessä kun he kertoivat vasta rv 25 tienoilla.



Mutta autapa armias jos joku ostaa lapselleen jotain aiemmin kuin he niin ihmettelee että miksi niin aikaisin. kuitenkin seuraavalla tapaamiskerralla he ovat ostaneet sen saman lapselleen.



- ei ymmärrä miksi joku ei osta heti raskaaksi tultuaan itselleen asuntoa, he sentään älysivät ostaa huikean suuren 50neliötä kaksion, mitä järkeä on asua vuokralla kolmiossa.



Nämä kaikki siis yhden välkyn aivoituksista.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toiset rasittavampia, toiset vähemmän.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kaksi