Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vauvanpään tunteminen rv 37

Vierailija
21.02.2008 |

Vietettiin eilen miehen kanssa kahden keskistä aikaa lasten mennessä nukkumaan.

Mies sitten siinä touhusi alapäässäni kunnes vetäytyi pois ja sanoi että tuntee vauvan pään.

Kohdunsuu mulla on ollut auki kaksi viikkoa sitten 0,5cm mutta mies sanoi ja intti että tuntee sen oikein kunnolla, ja kokeilin itsekkin ja tosiaan, siinähän se tuntui ihan lähellä ja aika isolta alueelta.

Siis miten tuo nyt katsotaan että paljon se kohdunsuu on auki, ei kai tämä nyt meinaa että olen useitakin senttejä auki vai kuuluuko tuon pään noin tuntua sentin päässä reijältä ja noin isolla alueella.

Neljäs lapsi tulossa ja ikinä ei ole tullut mieleenkään rönkkiä alapäätäni mutta nyt oli pakko kun mies oli aika kauhuissaan, ja nyt olen miekin :(

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse en löydä mitään ja olen kamalan huono tietokoneiden kanssa.

Vierailija
2/6 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse menin kontrollikäynnille äitipolille ja siellä huomattiin olevan paikat 6 senttiä auki (samat viikot)-kolmas raskaus. Supistustakaan en ollut tuntenut aiemmin

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parina iltana hyvin lieviä mutta säännöllisiä supistuksia seksin jälkeen lähinnä mutta muuten ei mitään!

Aiemmissa raskauksissa olen muutenkin ollut kiinni loppuun asti, nyt ensimmäistä kertaa paikat olivat jo pehmenneet ja kohdunsuu auki ja kohdunkanavaa oli jäljellä sen 2cm, siis pari viikkoa sitten!

Vierailija
4/6 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viimeisimmässä lääkärissäkin, lääkäri sanoi pään olevan tässä ja ei kovin syvälle edes mennyt. Oli siis ihan tunnettavisssa itsekin. Ja synnyttämässä ollessani pää oli edelleen ihan hollilla vaikka kohdunsuu oli n. 2cm auki. Eli ei välttämättä mitään hätää ole sulla, vauva vaan voi olla alhaalla. Mutta jos huolettaa niin käy toki näyttämässä.

Vierailija
5/6 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

t. 5

Vierailija
6/6 |
21.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ok! Kiitos teille vastanneille, en enää huolehdi turhaan täällä :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi kuusi