Katsoitteko Suvi Kopos-dokkarin?
Kommentit (9)
Sanoi jopa, että " tehdä ystäviä" ...eli make friends...
Mutta onnea hänelle, vaikuttaa tosi jalat maassa -tyypiltä:)
Juu se muakin ärsytti, mutta muuten fiksu ja reipas likka.
llaan käännät ajatuksiasi puheeksi englannista suomeksi. Tätä tapahtuu ihan väistämättä, kun asuu vieraskielisessä maassa riittävän pitkään.
tai tehdä huumeita, tehdä ystäviä. En edes huomannut ennenkuin täältä luin.. Asuin kuusi vuotta Lontoossa, tosin muutin Suomeen jo neljä vuotta sitten. Silti englantia tulee kirjoitettua päivittäin. Huomaan ajattelevani englanniksi välistä, sekä käytän vaikka lausetta " kauanko se juna ottaa Heinolaan"
..Hassua.
Suvista. Harvinaisen fiksuntuntuinen, jalat maassa tyyppi. Nuori kuin mikä, mutta omaa selkeitä mielipiteitä asioihin. Tullee pärjäämään jatkossakin hyvin. Kaunis.
Ja itsse asiassa ei minkään näköinen, mutta meikkaamalla saa uskomattoman kaunottaren. Toivotaan pitkää uraa ja toivottavatsi ei sorru huumeisiin
eikä ole tullut ylpeäksi tai ylimieliseksi. Toivottavasti saamme kuulla lisää Suvin kuulumisia, kun hänen uransa vaan paranee ajan mittaan.
Toi englannin kielen vaikutus on ihan normaalia. Jos on päivät pitkät englanninkielisessä ympäristössä eikä puhu suomea juuri ollenkaan, niin kyllä se äidinkielikin siitä kärsii. Eikä se ole mitään diivailua.
mutta on muuntautumiskykyinen ja meikeillä ja kampauksilla saa mitä vain.
Laila Snellman sanoi että Suvilla on harvinainen kroppa suomalaiseksi, täydelliset mallin mittasuhteet sekä kuvauksellinen ja älykäs.
Niin totta.
Oli hienoa että hänen New Yorkin toimistonsa buukkaaja kehui Suvin työmoraalia ja valmiutta tullessaan heille, oli valmis paketti.
Järki päässä ja jalat maassa tyyppinen ja pärjää.
Laila Snellman sanoi vielä keskustelleensa Huippumallit haussa (jenkkilässä) tekijän kanssa ja heillä on jo 9. tuotankokausi ja Suvia vastaavaa huippumallia eivät ole löytäneet. Miettikää Suomen ensimmäinen huippumalli haussa-kisa ja Suvi löytyi sitä kautta.
Ilman tuota ohjelmaa Suvi ei koskaan olisi todennäköisesti ajautunut alalle.
esimerkkinä kertomus siitä miten joku mallitoimiston johtaja oli yhtäkkiä napsaissut Suvin tukan poikki ihan ihme kampaukseen.. siitähän se ura oli lähtenyt lentoon.
Muistlkaa vain Huippumalli haussa ja Mallikoulun ämmiä jotka itkevät ja vinkuvat kun tukalle yritetään tehdä jotakin
en voinut nähdä ohjelmaa