Reimatec 110cm toppahaalari, minkä pituiselle viel mahtunut ?
Meidän 5v tytöllä (lokakuus oli 104cm) nyt kyseinen haalari, äsken ulkona katsoin et vieläkin ihan ok ja reiluuttakin jäljellä, menisköhän viel 6v talvenkin ?
Eli minkä pituiselle jäänyt pieneksi tai minkä pituisella 116cm reimatec käytössä, sekin auttaisi mua
kiitos
Kommentit (5)
Ei samaa kokoa, mutta pienemmässä mallissa meni hyvin pari centtiä yli koon, jos ei tarvinnut laittaa paksua kerrosta alle - eli menisi luultavasti vielä noin 112cm lapselle, ehkä jopa ylikin.
meillä mahtuneet niin että voi vielä käyttää kun lapsi on 3-4 cm haalarin mitan yli. Eli 110-cm menisi noin 114 senttiselle lapselle.
Riippuu lapsen ruumiinrakenteesta. meillä on pitkäjalkaisia lapsia, joten lahkeet jäävät ensin lyhyiksi.
Täältä saa kyllä aina asiantuntevaa " palvelua" =)
t ap
Minä olen ajatellut osataa meidän hoikalle 102cm pituiselle pojalle 110cm:n haalaria, mutta oliskohan sitten liian iso?
Aattelin seuraavan alkutalven pärjätä tuolla ja sitten joulun jälkeen alesta uusi.