Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mennäkkö naimisiin vaiko ei? Miksi? Perustele hyvin..

Vierailija
17.02.2008 |

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
17.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tarvitse selitellä ulkopuoliselle avoliittoa ja jos kumppanille käy jotain, ei jää täysin puille paljaille. Isyyskin on itsestäänselvyys avioliitossa eläville, ei tarvitse isyydentunnustusta. Ja kun pitää häät niin saa lahjoja!

Vierailija
2/2 |
17.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

normaalitilanteessa ja varsinkin lapsettomana Suomesa pärjää vallan hyvin avoparina. Mutta esim. tuo isyydentunnustus jää pois avioliitossa, erotilanteessa ei voi jäädä puille paljaille (esim. jos asunto vain toisen nimissä ja toinen hankkinut kaiken irtaimiston jne). Kuolemantapauksessa avioliitosta on turvaa.



Mitään perheen yhteistä nimeä (pidin tyttönimeni), jumalan siunausta liitolle (olen hyvin tapakristitty, siis lapsi kastettu ja kirkkohäät, that' s it), häitä, häälahjoja (pidettiin pienet häät) jne. en itse pidä syinä mennä naimisiin mutta tuo tulevaisuudenturva on syy miksi mentiin taannoin naimisiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kuusi