Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tahaton crosskitchen-kokeilu uunissa.. =0)

Vierailija
10.02.2008 |

Tein kaalilaatikkoa ja ihan vahingossa töhöttäessäni ripottelin kaalisotkun sekaan lihaliemijauheen sijaan Garam Masalaa, ihan kunnolla kuten lihaliemijauhetta laitetaan... Sekoitin ja sitten vasta huomasin mokani, olivat samanlaisissa pusseissa, saman värinen pussinsulkijakin.. hehe..



Noooooh... paistamaton massa maistui minusta ihan hyvältä, mutta katsotaas nyt kun maut oikein irtoavat hauduttaessa. Perhe antaa kyllä suoran palautteen jos ei oikein osunut..



Voi että pitääkin... =0)))

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki muut paitsi kaalilaatikonvihaaja 4-v santsasivat, 6-v kehui estoitta, mies sanoi, että ei pahaa (joka on krapulaiselta aika hyvin).. Itse tykkäsin tosi paljon. Eihän GM ole tulinen mauste, siksi ei kai mennyt pahemmin pieleen.



Voin suositella, itse taidan jatkossa ottaa GM:n vakituiseksi kaalilaatikon mausteeksi. Parhaat reseptit tulee vahingoista!



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä kuusi