hyi söin pari kourallista grilli-sipsejä. tuli etova olo. ja ei muuta ku vessaan ja
oksentaa.. onneks sain oksennettua. nyt sit piimää päälle.
Kommentit (5)
niin että kaikki vaatteet liian isoja s koon jumppa housut jouduin
vaihtamaa xs kokoon
sitä seuraavana yönä (laittaa aina valmispizzan päälle pussillisen juustoraastetta, Aura-juustoa ja kinkkusuikaleita).
Jos laihdutatte syömisen lopettamalla (=minimaalisen vähän syömällä), niin tuhoatte kyllä aineenvaihduntanne täysin! Ja siitä seuraa se, että jos yritätte syödä pikkuisenkin enemmän normaalisti, niin paino nousee. Jokainen ihminen (ihan pikkuriikkinenkin) tarvitsee vähintään 1100-1200 kcal päivässä elääkseen. Mutta en tosiaan kellekään suosittele syömättömyyttä, siinä menee paitsi sisuskalut myös järki. Lyhyesti: älkää siirtykö himourheilu + syömättömyys -linjalle, ellette ole valmiit kuolemaan. Nimittäin siltä tieltä ei välttämättä ole paluuta.
Toivottavasti te oksentelijat ja syömättä jättäjät ette ole kenenkään äitejä, hirvittää oikein millaisen esimerkin annatte. Ei sen puoleen, ei teistä syömishäiriöisinä kenenkään äitejä voi tullakaan, koska kuukautiset loppuvat tietyssä (ali)painossa ja hormonitoimintanne menee sekaisin.
Meinaan että oksennuksen syövyttämiä hampaita ei pikkurahalla korjata inhimillisen näköisiksi, puhumattakaan siitä, että terapialaskusi saattaapi olla tulevaisuudessa mittava.