Onko kerta viikossa seksiä liian vähän?
Kommentit (7)
meillä noin 3krt/vko ja siinä on sopivasti. ihan kivaa hommaa kun siihen jaksaa ryhtyä. kun on pieni lapsi niin hommat on vähentynyt verrattuna aikaan ennen lasta. usein olisi kiva puuhailla mutta pitää odottaa iltaan kun lapsi nukkuu ja sillon on itsekin jo puolikuollut
Meille tuo olis varmaan suhteen turmio. Jollekin toiselle parille normaalia, kolmannelle ehkä ihan liikaa.
Meille sopiva määrä on 4-6x vkossa, niin molemmat olemme tyytyväisiä ja parisuhde kukoistaa :o)
Ei todellakaan ole olemassa mittareita ja taulukoita, jotka kertoisivat kuinka paljon on normaalia. Jollekin parille normaalia on joka päivä, toiselle kerran vuodessa.
Harvemmin jos joskus (esim. menkat, työmatkat jne. peräjälkeen...) ollaan, niin huomaa tiettyä kireyttä ilmapiirissä ;) Pari kertaa viikossa olisi kai meille optimaalinen luku, mutta siihen harvoin päästään.
Mutta mikään määrä ei ole liikaa tai liian vähän.
Meillä kerran kaksi kuukaudessa ja se on järkyttävän vähän. Asiasta on puhuttu monta kertaa, mutta vaimoa ei kiinnosta edes kuunnella.