Sinä joka et löytänyt miestäsi baarista, mistä löysit?
4v sinkkuna ollut ihan kaunis ja mukava nuori nainen kyselee
tuntuu etten ikinä löydä itselleni miestä, vielä ihan hyvännäköistä ja mukavaa
baareissa en käy, ikää 24 ja yksinäinen alan jo olla
Kommentit (68)
Kotiinhan tuo tuli veljeäni tapaamaan, tuli yhteisen kaverin kanssa veljen luo kahville. Oltiin molemmat 22v, nyt ollaan oltu yhdessä 12v ja lapsia on kohta 5... :)
Tunnen onnistuneita liittoja, jotka ovat alkaneet mm.
-netissä (ei, ne deittipalvelut eivät ole vain hulluille, rumille, kieroileville seksiaddikteille tai epätoivoisille!)
-kaverin illanistujaisissa tai muissa kaveripiirin kokoontumisissa
-opintotilaisuuksissa
-työkuvioissa
-harrastuksessa
Tunnenpahan yhden kaupungin kirjastossakin tavanneen parin.
Se "oikea" voi tulla, kuule, vastaan ihan missä vaan...
Törmättiin veljeni avulla, joskaan ei mitenkään ennalta järjestetysti.
Kyllä ihan fiksuja ja kunnollisia mihiä löytää myös kapakasta.
niin pitkä aika kun treffeillä oon käynyt, miten osaan sanoa mitään? entä jos menenkin ihan lukkoon ja olen ihan hiljaa vain?
se eka tapaaminen jännittää ja sen takia en oikein olekkaan ollut halukas tapaamaan niitä ketään
Mitä jos alkaisit käydä kuntosalilla? Löytyisikö sieltä jokin mukava mies?
kun suunnittelee hommat etukäteen. selkeät valintakriteerit ensin, esim. koulutus, elämäntilanne, harrastukset, asuinpaikka jne. Valitset parhaat ja sovit treffit lasillisen merkeissä. Baarissa olisi vähän rennompi tunnelma. Tai kahvilaan julkiselle paikalle. Pääasia, ette sovi mitään turhan pitkäkestoista etkä paikkaan, josta et näppärästi pääse livahtamaan. Kahvikupillisen tai lasillisen saa nopsaan kiskaistua, jos tyyppi ei yhtään kiinnosta. Tosi kätevä keino tavata paljon miehiä nopealla aikataululla ja valita sitten se sopiva. Kyllä nopealla ensitapaamisella jo hoksaa, johtaako tämä mihinkään. Turha kuluttaa aikaa pitkiin viesteihin jne.
Baarista löytyi ainakin minulle vain seksiseuraa. Itse en jaksanut baareissa kyllä enää joka viikonloppu luuhatakaan (ikää yli 30 ja baarit nähty). Netissä on mukavia miehiä, myös omani sitten oli :)
Miten sitä sen paremmin keksii siellä baarissakaan juteltavaa kuin nettitreffeillä? Voihan nettitreffinkin sitä paitsi sopia johonkin kuppilaan :)
Pyörätieltä keskellä yötä kuun loisteessa:)
olen kyllä baaristakin löytäny muutakin kuin seksiseuraa.
löysin. En ole ikinä pitänyt baarissa istumisesta kun en juurikaan harrasta alkoholijuomia enkä tupakoi.
Oltiin tuolloin 19v ja 20v. Yhteinen taival on jatkunut jo 10v : )
ja on pysynyt mukana jo parisenkymmetä vuotta.
ja ihan vahingossa en edes itse seurannut koko chattia. Löytyi jopa mukava ja hyvännäköinen aviomies ja lasteni isä:) Kaverit tekivät jekun ja vastasivat mun nimellä erääseen ilmotukseen, jossa mies asui yli 300 kilsan päässä. Siitä se sitten lähti, ja pian 8 avioliittovuotta takana.
Baarielämän känniset ukot, hyi kuinka alkoivat oksettaa!
Ihmiset on kuitenkin erilaisia selvinpäin kuin siinä parin promillen baarihumalassa
ja yleisesti ottaen elämä on ihan tavallista arkipäivästä eloa, harvoin sitä lauantai-illan huumaa.
oltiin ammattikoulussa samalla luokalla. Nyt 8 v naimisissa.
Laitoin ilmoituksen, sain kymmeniä vastauksia. Valitsin parhaan, kirjoiteltiin pari kertaa, soiteltiin ja sovittiin puhelimitse treffit baariin (helppo lähteä kotiin, jos ei synkkaa). Tämä kaikki viikossa, pidempään ei kannata turhaan viestitellä, koska livenä vasta totuus tulee julki. Oltiin silloin 32 ja 30 v. Tiesin heti, että tämä se on, miehellä kolahti vasta toisilla treffeillä. Nyt naimisissa, kaksi lasta, yhteinen asuntovelka ja unelmat. Ikinä ei oltais tavattu muualla, niin oli erilaiset harrastukset, työt ja asuinpaikat.
Edellinen löytyi yhteisen harrastuksen kautta.