15.1. käyn otattamassa kierukan pois, ajateltiin kokeilla miehen kanssa " varmoja päiviä"
Kommentit (6)
mutta exä osasikin pidättää laukeamista oikein mainiosti. Nyt meillä olisi tarkoitus kyllä jossain vaiheessa yrittää raskauttakin, mutta aloitetaan " tulella leikkimisellä" .
meinaan kuukautiset ei saa heitää päivälläkään.. muutoin siinä menee teho..
päivät 11-17 epävarmat tai vaaralliset, ja päivät 18-28 turvalliset. Tulin raskaaksi vasta, kun harrastettiin seksiä päivien 12 ja 15 välillä.
Mulla ovis 11 päivä ja sen tiedon varassa olen voinut jopa sukupuolen säädellä.
Vierailija:
Meillä on 8 vuotias varmojen päivien tulos ja iloinen uusi tulokas samaa sarjaa. Suurperhettä olemme toivoneet ja ensimmäisen alkuunsaattaminen oli vaikeaa. Tästä syystä emme ole ehkäisseet, mutta eivät ne lapset kovin pienillä väleillä ole tulleet siltikään ( lapset 10v, 8v, 2v ja huhtikuussa syntyy uusin tulokas ). Varmoissa päivissä ainoa varma asia on se, että ne ovat epävarma ehkäisykeino. Ei siis kannata käyttää, ellei lapsi olisi terevetullut joka tapauksessa.
Suurperhettä olemme toivoneet ja ensimmäisen alkuunsaattaminen oli vaikeaa. Tästä syystä emme ole ehkäisseet, mutta eivät ne lapset kovin pienillä väleillä ole tulleet siltikään ( lapset 10v, 8v, 2v ja huhtikuussa syntyy uusin tulokas ). Varmoissa päivissä ainoa varma asia on se, että ne ovat epävarma ehkäisykeino. Ei siis kannata käyttää, ellei lapsi olisi terevetullut joka tapauksessa.